Інтерфакс-Україна
07:02 07.02.2025

7 лютого: Яке сьогодні свято, все про цей день

4 хв читати
7 лютого: Яке сьогодні свято, все про цей день

ДЕНЬ 1080 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1080 RUSSIAN AGRESSION

7 лютого відзначають День жувальної гумки, День числа e, День народження вогнегасника, День роботи голяка, День періодичної таблиці, День чисел.

Православна церква вшановує пам'ять  святого преподобного Партенія, єпископа Лампсакійського.

День числа e

Щороку 7 лютого математики відзначають День числа e (e-Day), присвячений математичній константі e, відомій як число Ейлера. Це число приблизно дорівнює 2,71828 і відіграє ключову роль у багатьох галузях математики та науки.

День роботи голяка

Сьогодні святкуємо свободу і переваги віддаленої роботи. День роботи голяка, що відзначається в першу п'ятницю лютого, - це дивне свято, яке прославляє гнучкість і свободу роботи з дому. Всупереч назві, мова не обов'язково йде про роботу без одягу, а скоріше про комфорт і автономію, які приходять з віддаленою роботою.

День періодичної таблиці

7 лютого відзначається День періодичної таблиці — свято, присвячене одному з найважливіших інструментів у хімії. Цей день вшановує не лише саму таблицю, але й науковців, які зробили внесок у її створення та розвиток.

День червоного одягу

Щороку в першу п’ятницю лютого люди по всій Америці одягають червоне, щоб привернути увагу до проблеми серцево-судинних захворювань серед жінок. Це День носіння червоного одягу. Це не модна ініціатива — це частина масштабного руху, спрямованого на зменшення смертності жінок від серцевих хвороб.

День чисел

День чисел – це математичне свято й водночас благодійний захід. Щороку, у першу п’ятницю лютого, у Великій Британії відзначається День чисел - національний благодійний захід, організований Національним товариством із запобігання жорстокому поводженню з дітьми (NSPCC). Ця важлива ініціатива у поєднанні зі святом математики нагадує про відповідальність дорослих для безпечного дитинства та середовища розвитку дітей.

Цього дня народилися:

140 років від дня народження Ґаррі Сінклера Льюїса (1885-1951), американського письменника, лауреата Нобелівської премії в галузі літератури (1930);

120 років від дня народження Ульфа Сванте фон Ойлера (1905-1983), шведського фізіолога, фармаколога, лауреата Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини (1970);

110 років від дня народження Бориса Абрамовича Буркатова (справж. - Гольденштейн) (1915-2016), українського письменника, літературознавця, критика, журналіста, драматурга, перекладача (США);

100 років від дня народження Миколи Борисовича Ніколаєва (1925-2012), українського художника декоративно-ужиткового мистецтва.

Ще цього дня:

1906 - Сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал біди (замість коду CQD, який раніше використовували на суднах);

1992 - 12 держав-членів Європейських спільнот підписали Маастрихтський договір, основну угоду Європейського Союзу;

1992 - Республіка Бенін визнала незалежність України;

2009 - Лісові пожежі у штаті Вікторія призвели до найгіршого стихійного лиха в історії Австралії, загинули 173 особи;

2010 - Відбувся другий тур президентських виборів в Україні, на яких переміг Віктор Янукович;

2016 - Північна Корея запустила в космос Кванмьонсон-4, чим порушила численні договори ООН;

2018 — Розгром та знищення передових загонів російських Сил Спеціального Призначення ("ПВК Вагнера") під Дайр-ез-Заур американськими військами у Сирії в ніч з 7 на 8 лютого.

Церковне свято:

День пам’яті святителя Парфенія, єпископа Лампсакійского

Жив цей святий у першій половині 4 століття у Мелітополі (Мала Азія), за часів, коли християнство сусідувало з язичництвом, і поширення істинної віри було справжнім подвигом.

Парфеній був із бідної родини, тож йому була недоступна освіта, але з юних років йому пощастило слухати проповіді і надихатись словами Святого Письма.

У 18 років у юнака відкрився дар чудотворця. Силою слова Божого він виганяв бісів з біснуватих і зцілював немічних. Звістка про ці дива дійшла до Мелітопольського єпископа Філіпа, який і допоміг Парфенію отримати належну освіту. Незабаром майбутній святитель став єпископом міста Лампсака, розташованого в Малій Азії. Завдяки його проповідям багато жителів міста відвернулися від язичництва і стали християнами.

Милосердя святого Парфенія було настільки велике, що він ніколи нікому не відмовляв в зціленні – до нього йшли багато городян і мандрівників. Святитель прожив довге життя і помер мирною смертю в довіреному йому місті, де і був похований з великими почестями.

Іменини: Олександр, Олексій, Петро.

 

 

 

ОСТАННЄ

У Чорному морі - ворожі кораблі відсутні - ВМС ЗСУ

РФ формує на окупованих територіях проросійські "козацькі товариства" для контролю за населенням - ISW

Центр протидії дезінформації зафіксував фейкові акаунти вищих посадовців України в месенджері Телеграм

Netflix отримав права на показ "Вулиці Сезам"

Трамп вважає, що Україна готова до припинення вогню, але чи робить вона достатньо для цього, він скаже за кілька тижнів

Трамп вважає, що застосування санкцій проти РФ з боку США може зашкодити мирному врегулюванню

Нетаньягу розкритикував узгоджену позицію Великої Британії, Франції та Канади щодо військової операції Ізраїлю в Газі

Дипломати та економісти вважають, що Путін переграв Трампа і Трамп спробує переконати Україну прийняти вимоги Путіна

Мерц, Мелоні, фон дер Ляєн та Стубб в цілому задоволені розмовою з Трампом про його спілкування з Путіним

ЄС ухвалить 17-й пакет санкцій у вівторок, 18-й на підході – голова МЗС Естонії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА