Інтерфакс-Україна
17:24 12.02.2025

Кабмін затвердив порядок перевірки на поліграфі іноземних військових

2 хв читати
Кабмін затвердив порядок перевірки на поліграфі іноземних військових

Кабінет міністрів затвердив порядок проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа під час проведення спеціальної перевірки іноземців та осіб без громадянства.

Згідно з постановою уряду №146 від 11 лютого, об’єктом дослідження є іноземці або особи без громадянства, які є кандидатами на заміщення посад осіб офіцерського складу, посад, що передбачають надання доступу до державної таємниці, або є кандидатами на інші посади (за наявності ознак надання таким кандидатом недостовірних даних), або проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, Державній спеціальній транспортній службі та Національній гвардії та не мають медичних протипоказань для проведення дослідження.

Визначено, що під час проведення спеціальної перевірки іноземців за їх письмовою згодою проходять психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа, а також за ініціативою посадових осіб Служби безпеки України або командування військової частини за погодженням із СБУ під час дії контракту про проходження військової служби таке дослідження може проводитися в межах спеціальної перевірки іноземців.

Зазначено, що дослідження на поліграфі здійснюється за такими напрямами для з’ясування: законності перетинання державного кордону; фактів притягнення особи до адміністративної та кримінальної відповідальності, зокрема факти вчинення особою в Україні чи за кордоном кримінальних правопорушень проти миру і безпеки людства, тероризму та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України; ознак або фактів вчинення такою особою розвідувальної, терористичної та іншої діяльності в інтересах іноземних держав; інших обставин, що можуть перешкоджати прийняттю такої особи на військову службу за контрактом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: Для нас важливо, щоб припинення вогню було повне, безумовне, і саме в цьому полягає українська позиція

МАГАТЕ вчергове має проблеми з заміною своєї команди на ЗАЕС, яка перебуває там понад два місяці – Гроссі

Стармер після зустрічі JEF: Підтримка України є "абсолютним фокусом" Британії та її північноєвропейських союзників

Макрон після розмов з Трампом очікує на 30-денне припинення вогню від РФ та попереджає інакше про рішучу відповідь

Внаслідок авіаудару на Сумщині загинула людина, ще одна зазнала поранень – ОВА

Зеленський ввів в дію санкції проти 58 росіян і 74 юросіб, серед них є компанії з Ірану, Узбекистану та Китаю (Гонконг)

Справедливий мир це засудження росії як країни-агресора – кардинал Бичок

Салліван відповів на критику щодо недостатньої підтримки України при Байдені та наголосив, що справжній мир - через силу

Португалія візьме участь у зустрічі Коаліції охочих - прем’єр-міністр

В Києві 10-11 травня можливі деякі обмеження руху центральними вулицями у зв’язку з урочистими заходами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА