Інтерфакс-Україна
11:38 14.02.2025

ДСНС виявила й ліквідувала кілька осередків загоряння після удару РФ по ЧАЕС, радіаційний фон в нормі

2 хв читати
ДСНС виявила й ліквідувала кілька осередків загоряння після удару РФ по ЧАЕС, радіаційний фон в нормі
Фото: ДСНС

Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) ліквідувала всі виявлені осередки загоряння  після дронового удару РФ в ніч на 14 лютого по Новому безпечному конфайнменту обʼєкту "Укриття" (НБК) над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС, радіаційний фон - у нормі, повідомила речниця ДСНС Світлана Водолага.

"Виявлено кілька осередків ушкодження, на місці яких виникли пожежі. Наразі пройшла ліквідація усіх осередків загоряння. Відкритого вогню немає. Триває ліквідація саме тління одного з осередків. Ситуація контрольована", – сказала вона в ефірі 24 каналу після 10:00 у п’ятницю.

"Радіаційний фон на майданчику ЧАЕС та в Зоні відчуження в межах норми", – наголосила Водолага.

Вона пояснила, що за радіаційним фоном стежить відновлена завдяки партнерам Автоматизована система моніторингу, яка здійснює його щосекунди й передає в Укргідрометеоцентр та МАГАТЕ.

"Цього (рівень показників – ЕР) не вдасться приховати", – підкреслила речниця ДСНС, додавши, що заміри радіаційного фону також здійснюються вручну.

Стосовно характеру ушкоджень НБК та загрози обвалу, за словами Водолаги, то це визначатимуть профільні фахівці, а верхолази ДСНС працюють, аби зняти конструкції, які можуть заважати подальшій роботі таких спеціалістів.

Як повідомлялося з посиланням на Державну інспекцію ядерного регулювання (ДІЯРУ), внаслідок удару російсього безпілотника по НБК "Укриття" над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС і пожежі, що виникла, пошкоджено цілісність зовнішньої оболонки НБК та обладнання в гаражі технічного обслуговування кранів. "Вплив події на безпеку НБК обʼєкту "Укриття" потребує додаткової оцінки", - додали в інспекції.

МАГАТЕ зі свого боку підтвердило вибух на Чорнобильській АЕС в ніч на 14 лютого, зазначивши що БпЛА влучив у дах ізоляційної споруди нової захисної оболонки, яка захищає зруйнований четвертий реактор станції.

ОСТАННЄ

Американсько-український фонд на першому засіданні у вересні ухвалить низку технічних рішень для запуску роботи - Соболєв

1-й віцепрем’єр анонсував запуск грантових програм щодо ракет, вибухових речовин

Шмигаль на питання про "Фламінго": українська потужна далекобійна зброя є, решта деталей згодом

У центрі Вашингтона посилено заходи безпеки напередодні зустрічі Трампа з європейськими лідерами

Шмигаль про проєкт Програми дій Уряду: від 50% коштів на озброєння мають іти українським виробникам

Якщо з ринку підуть кілька генериків, це не буде катастрофою – Ляшко

На збірному пункті у Києві мобілізований порізав собі руки та шию

Кошта скликає засідання Європейської ради, щоб підбити підсумки зустрічей у США щодо України

Якщо правоохоронні органи будуть відкривати провадження щодо міністрів, такі люди не працюватимуть в уряді - Свириденко

Генсек НАТО і посол США в НАТО провели розмову з Келлогом та командою перед зустріччю Зеленського з Трампом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА