Інтерфакс-Україна
15:28 14.02.2025

СБУ виявила уламки дрона, який атакував ЧАЕС, класифікує цей удар як воєнний злочин

1 хв читати

Слідчі Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження за фактом російської атаки по укриттю 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) і разом із відповідними органами працюють на місці події, повідомляє українська спецслужба.

"Всередині та поблизу укриття СБУ виявила уламки корпуса російського безпілотника з бойовою частиною та серійним номером", - йдеться в повідомленні СБУ в Телеграм-каналі в п'ятницю.

В СБУ заявляють, що на даний час радіаційний фон на території ЧАЕС та у зоні відчуження не перевищує допустимих значень. "Виходу радіаційних речовин за встановлені межі не зафіксовано", - зазначається в повідомленні.

За даними слідства, окупанти атакували ЧАЕС дроном-камікадзе під назвою "Герань-2" типу "Шахед". В СБУ уточнюють, що для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною.

"За оцінками експертів, рашисти цілеспрямовано вдарили саме по цьому об’єкту. Унаслідок влучання пошкоджено конструкцію укриття", - наголошується в повідомленні.

Наразі тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину РФ та притягнення винних до відповідальності.

Досудове розслідування триває за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Заходи проводяться за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог просунувся у Донецькій області поблизу Рівного, Виїмки та Васюківки – DeepState

Мир в Україні "не за горами", вважає Ердоган

Укргідрометцентр попередив про ожеледицю і налипання мокрого снігу у низці регіонів

Зеленський: Набули чинності санкції України проти майже 700 морських суден, які росіяни використовують для фінансування війни

Петиція до Кабміну про впровадження щорічної прогресивної винагороди для військових набрала 25 тис. голосів

Коордштаб: Білорусь передала Україні 114 цивільних громадян, серед них – українці і білоруські діячі Марія Александрова, Віктор Бабаріко та інші

Сирський: Ворог веде наступальні дії по всій лінії бойового зіткнення

Дитина та жінка постраждали внаслідок влучання дрона в цивільну автівку в Харківській області

Уряд ухвалив рішення про автоматичний військовий облік громадян України

Енергетики повернули світло для 40 тис. родин на Одещині після масованого удару

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА