Інтерфакс-Україна
08:48 15.02.2025

Мережко: Тривалий мир - це далека перспектива

3 хв читати
Мережко: Тривалий мир - це далека перспектива

Досягнення тривалого миру є далекою перспективою для України, вважає голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу").

"Мир може бути тривалим лише за умови виконання вимог міжнародного права - відновлення територіальної цілісності України, зупинення агресії, компенсація шкоди, завданої злочином агресії Росії проти України і притягнення до відповідальності тих, хто причетний до цього злочину. Тобто мир – це дуже далека перспектива", - сказав Мережко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами народного депутата, зараз може йти мова про припинення вогню.

"Але, знову-таки, припинення вогню без надійних гарантій безпеки – це просто відкладене у часі знищення України", - додав Мережко.

Він пояснив, що можна розглядати питання припинення вогню лише за умови надання чітких і надійних гарантій безпеки, що Путін не скористається цим, щоб знищити Україну.

Голова комітету впевнений, що найкращою гарантією безпеки для України є вступ до НАТО.

"Якби, наприклад, Захід запропонував перед початком перемовин вступ України до НАТО або хоча б запрошення, то це був би такий  раціональний крок у правильному напрямку. Поки що цього немає, але це не означає, що не треба над цим продовжувати наполегливо працювати", - зазначив Мережко.

Народний депутат не згоден з думкою, що президент США Дональд Трамп фактично продав Україну Росії.

"Ні, цього не відбулося. Трамп дуже прагматична людина, у нього таке транзакційне мислення. Але він розуміє, що навіть спроби зробити щось подібне, викликало би величезне обурення в США і в Європі. Він хоче увійти в історію, як людина, яка позитивно вплинула на світовий порядок. Він дуже амбітна людина. Якби це сталося, то це була б пляма на його репутації на все життя, на всю історію. Я впевнений, він цього не хоче", - відзначив Мережко.

Він підкреслив, що Трамп хоче вирішити цю проблему, навіть позбутися цієї проблеми, але питання, якою ціною і в який спосіб.

"А тут вже залежить і від нас багато. Насамперед, Зеленскому треба систематично спілкуватись з Трампом, щоб наш президент був постійно з ним на контакті, щоб Трамп просто зрозумів, що відбувається. Дуже важливо, щоб він приїхав в Україну, поспілкувався з військовими, членами уряду, парламенту, просто з людьми. І це дуже багато б дало йому для розуміння реальної ситуації", - вважає Мережко.

Він відзначив, що американські конгресмени, які побували в Україні, повернулися у США іншими людьми – "їх не треба переконувати, якщо йдеться про очевидні речі, що є збройні сили України, що вони доволі ефективні, що є перемоги і у нас, а Путін вже зазнав стратегічну поразку".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через систему ePhyto за півтора місяці видано 30 тис. електронних фітосанітарних сертифікатів

Президент Трамп висловив роздратування на адресу радника з нацбезпеки Волтца через витік інформації з чату в Signal та труднощі на спеціальних виборах в Конгресі – ЗМІ

Чеська ініціатива з постачання боєприпасів Україні у 2025 році може дорівнятися до рівня 2024 року - Прем’єр-міністр Чехії

Унаслідок атаки БПЛА на Полтавщину пошкоджено складські приміщення - заступник начальника Полтавської ОВА

США дозволили ще шість тижнів документувати Conflict Observatory депортацію українських дітей – ЗМІ

Короля Великобританії було госпіталізовано через побічні ефекти лікування раку – ЗМІ

Радник президента України закликав Путіна "задіяти мозок", щоб усвідомити шляхи до миру

МАГАТЕ запросила доступ для перевірки інформації про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС

Французькі прокурори запросили сім років в'язниці для Саркозі у справі про незаконне фінансування передвиборчої кампанії

Українська делегація провела низку зустрічей у Великій Британії в межах ініціативи Bring Kids Back UA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА