Інтерфакс-Україна
11:33 15.02.2025

Партнери України мають допомогти їй утримувати сильну армію як гарантію недопущення нової агресії РФ – Шольц

2 хв читати
Партнери України мають допомогти їй утримувати сильну армію як гарантію недопущення нової агресії РФ – Шольц
Фото: president.gov.ua

Гарантією того, що Україна не зіткнеться з наступною війною з Росією через кілька років, насамперед, є сильна українська армія, але українська економіка замала її утримувати, тому Києву повинні допомогти партнери – як європейські, так і США, вважає канцлер Німеччини Шольц.

"Тож у післявоєнний час Європа, Сполучені Штати та міжнародні партнери України нестимуть відповідальність за те, щоб це сталося", – сказав він на Мюнхенській конференції з безпеки у суботу.

Шольц наголосив, що така підтримка з боку країни НАТО має бути спільною, включно з США.

"Безпека не повинна бути розділена між Сполученими Штатами і Європейським союзом, ми повинні бути партнерами і завжди брати участь в цьому процесі", – заявив канцлер Німеччини, нагадавши як партнери по НАТО пішли на війну в Афганістані, коли була агресія проти Сполучених Штатів.

"Це один з випадків, коли ми працювали разом, і це завжди має бути основою того, що ми робимо, щоб було зрозуміло, що якщо є агресія проти солдатів європейських держав в Європі, то це також питання Сполучених Штатів. Це основа НАТО і нашої сили, а також для того, щоб дати Росії зрозуміти, що вони не зможуть нас розколоти", – підсумував Шольц.

Канцлер Німеччини додав, що за результатами його переговорів з президентом Дональдом Трампом, коли йшла мова про ситуацію в Україні, Путін отримав сигнал, що не може розраховувати на зменшення підтримки.

"Для нас дуже важливо підтримати це послання Путіну і російському уряду, що підтримка Сполучених Штатів і Європи продовжуватиметься, і що вимога справедливого миру, а не продиктованого миру - це те, чого ми можемо досягти", – сказав Шольц.

Він нагадав, що завдяки такій спільній підтримці в минулі роки Путін не досягнув жодної зі своїх цілей.

"Він прагнув зробити НАТО більш слабким, але зараз в ньому є Фінляндія і Швеція в якості нових членів. Майже всі витрачають 2% ВВП на оборону. Ми більше думаємо про те, як захистити наші країни в Європі, якщо буде військова агресія проти НАТО", – навів приклад канцлер.

Він додав, що також провалилися спроби Путіна поставити маріонетковий режим в Україні під виглядом денацифікації.

"Цього не станеться. Україна зараз є сильною демократичною державою", – вважає Шольц, але допускає, що Путін продовжить намагання розхитувати ситуацію.

"І третє, він завжди говорив, що через чотири місяці перед ним (буде) повністю демілітаризована Україна. Але правда полягає в тому, що Україна зараз має майже мільйон солдатів на озброєнні", – зазначив канцлер Німеччини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ГУР зафіксувала черговий доказ воєнних злочинів РФ, зокрема 155 бригади морської піхоти

Кількість постраждалих через нічну атаку по Львову зросла до шести людей, серед них дитина – ОВА

Редакція ZN.UA виступила з заявою стосовно "тиску влади на голову ЦПК Віталія Шабуніна"

Начальник Чернівецької ОВА спростував смерть ще двох важкопоранених у Чернівцях, кількість жертв двоє

До чотирьох зросла кількість постраждалих від російського удару по Полтавській громаді - ОВА

На Черкащині внаслідок російської атаки пошкоджені будинки та електромережі

Сибіга про атаку РФ: Масштаби щоденного терору проти цивільних демонструють нагальність позбавлення Москви її нафтових доходів

Уже четверо загиблих в Чернівцях, у лікарні померли дві важкопоранені людини - ОВА

Від падіння уламків загинули дві людини та 10 постраждали в Чернівцях

Окупанти за добу втратили 1070 осіб та 90 од. спецтехніки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА