Інтерфакс-Україна
11:42 15.02.2025

Атака на ЧАЕС підтверджує небажання Росією миру – Зеленський

1 хв читати
Атака на ЧАЕС підтверджує небажання Росією миру – Зеленський
Фото: МАГАТЕ

У ніч перед Мюнхенською конференцією з безпеки російський ударний безпілотник завдав удару по укриттю 4-го реактора Чорнобильської АЕС, що показує: Росія не хоче миру та не готується до діалогів, заявив президент України Володимир Зеленський.

"У ніч перед Мюнхеном російський ударний безпілотник завдав удару по саркофагу, що накриває зруйнований четвертий реактор Чорнобильської атомної електростанції. Це був модифікований "Шахед" – російський безпілотник, технологію якого Іран передав Росії. Його боєголовка несла щонайменше 50 кілограмів вибухівки. Ми розглядаємо це як глибоко символічний крок Росії", - сказав Зеленський під час виступу на основній сесії Мюнхенської конференції з безпеки в суботу.

Президент наголосив, що нещодавно обговорив з президентом США Дональдом Трампом і його командою окуповану РФ Запорізьку АЕС, і "Росія відреагувала - відправивши безпілотник, щоб вдарити по саркофагу Чорнобиля, в якому зберігається радіоактивний пил та уламки".

"І це не просто божевілля. Це позиція Росії. Країна, яка здійснює такі атаки, не хоче миру. Вона не готується до діалогу", - зазначив Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль побував на Запорізькому напрямку, перевірив будівництво фортифікацій

У Харкові створять КЗ "Ветеранський центр", який працюватиме за принципом "єдиного вікна"

Рубіо сподівається на угоду між Україно та РФ до кінця року

Волошин: Гуляйполе запекло боронять декілька підрозділів, командування чудово обізнане з ситуацією на цій ділянці

Бюджет Харкова на 2026 рік передбачає майже 950 млн грн на відновлення критичної інфраструктури і 300 млн грн на потреби військових та ТРО

"Укренерго" в суботу застосовуватиме обмеження електроенергії в більшості регіонів України

Харківська міськрада продовжила податкові пільги для фізичних, юридичних осіб та підприємців

Умєров і Гнатов вестимуть консультації в США за участі європейських партнерів

Кількість українських біженців у Швейцарії після дозволу чоловікам 18-22 виїжджати зросла несуттєво – посол

В Мінінформації Сербії вибачилися перед Україною за заяву очільника відомства про "платню територіями"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА