Інтерфакс-Україна
18:33 17.02.2025

Словаччина заперечує вступ України до НАТО та не доправлятиме своїх військ – Фіцо

2 хв читати
Словаччина заперечує вступ України до НАТО та не доправлятиме своїх військ – Фіцо

Прем'єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не має наміру розміщувати війська в Україні і не збирається дозволити їй вступати в НАТО, йдеться в повідомленні за підсумками його телефонної розмови з головою Євроради Антоніу Коштою.

Текст повідомлення опублікував сам Фіцо на своїй сторінці в Facebook, попереджаючи його словами: "Позиція, яку я представив сьогодні ЗМІ".

Згідно з повідомленням, "по-перше, Фіцо ніколи не погодиться на членство України в НАТО (...) По-друге, Словаччина не направить збройні сили в Україну".

Фіцо наголосив, що ЄС не має права на рішення про розміщення військових сил на території іншої країни; це можливо лише або в рамках домовленостей ООН, або в угодах між Україною та конкретними державами. "Це питання, до якого ЄС не має відношення і яке він не повинен обговорювати", - йдеться в заяві.

На думку Фіцо, участь вищих керівників країн ЄС в екстреній зустрічі в Парижі, присвяченій подіям в Україні, але без відповідного мандата, підриває довіру в Євросоюзі.

Водночас, Фіцо "визнає" зустріч окремих держав, присвячених питанню можливого відправлення військ в Україну, пояснюється в повідомленні. Однак, на думку Фіцо, "зустріч у Парижі треба було тримати в секреті".

У Парижі в понеділок з ініціативи президента Франції Емманюеля Макрона збирається неформальна нарада керівників низки держав Європи щодо ситуації довкола України та питань європейської безпеки. У комюніке президентської канцелярії повідомляють, що це буде неформальна зустріч Макрона з главами урядів Великої Британії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, Нідерландів і Польщі, а також із головою Європейської ради Антоніу Коштою, головою Єврокомісії фон дер Ляєн і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Одещині внаслідок ударів РФ залишаються без світла понад 73 тис. споживачів, на Дніпропетровщині – понад 26 тис. – Міненерго

Внаслідок обстрілу в Одесі поранено працівницю "Укрзалізниці" та пошкоджено пост на станції

Порошенко передав бригадам 100 дронів-камікадзе "Блискавка"

Шмигаль: Кредит ЄС на EUR90 млрд зміцнює обороноздатність України та є стратегічним кроком для безпеки Європи

Сибіга привітав рішення Євроради: попри сподівання РФ, підтримка з боку Європи не послабшає

ЗСУ: У 2025р зафіксовано більше 6,5 тис випадків застосування росіянами небезпечних хімічних речовин на полі бою

Європейські лідери схвалюють надання кредиту для України

ЦПД: Кремль формує готовність суспільства до продовження війни, незважаючи на нібито "прагнення до миру"

ОК "Північ": ворог двома "Геранями-2" обстріляв житловий масив Новгорода-Сіверського, поранено цивільного

Україна не закриє жодну церкву, йдеться про те, щоб УПЦ відмовилася від афілійованості з РФ – Ковальська

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА