Інтерфакс-Україна
00:33 18.02.2025

Макрон проінформував Зеленського про розмови з європейськими лідерами

1 хв читати

Президентом Франції Емманюель Макрон в телефонній розмові поінформував президент України Володимира Зеленського про результати ініційованої Макроном зустрічі з іншими європейськими лідерами.

"Говорили про глобальну ситуацію, ситуацію у Європі та, зокрема, гарантії безпеки для України. У нас спільне бачення: повинні бути надійні, сильні гарантії безпеки", – написав Зеленський в Телеграм після розмови із президентом Франції.

"Будь-яке інше рішення без таких гарантій, наприклад крихке припинення вогню, стане тільки черговим обманом з боку Росії та прелюдією до нової російської війни проти України чи інших країн Європи", - додав президент України.

Він уточнив, що розмова із Макроном була тривалою, і впродовж неї президент Франції проінформував також про спілкування із неєвропейськими лідерами.

"Домовились, що будемо в постійному контакті. Вирішуються важливі речі. Треба забезпечити надійний, тривалий мир. Він може бути наслідком тільки сильних гарантій безпеки", - підкреслив Зеленський.

Як повідомлялося, у Парижі у понеділок увечері зібралися глави Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, а також керівники ЄС та НАТО. Екстрені консультації організував Макрон на тлі ініціатив США щодо організації переговорів про завершення розв’язаної Росією війни проти України без участі представників ЄС. Конкретні рішення за результатами зустрічі не оголошувалися, а деякі ЗМІ повідомили про різні позиції учасників.

Джерело: https://t.me/V_Zelenskiy_official/13373

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих у Дніпрі зросла до 15 – ОВА

В Україні в найближчу добу невеликі дощі, вночі та вранці туман

Президент Польщі різко висловився щодо політики у відносинах з РФ – речник

Качка: Важливо, щоб Україна та ЄК де-факто продовжували рух у межах переговорних Кластерів, навіть якщо вони не відкриті формально

Каллас вважає, що поточний тиждень може стати вирішальним для мирних переговорів

Мінветеранів: 100 ветеранських бізнесів отримають гранти до 1,5 млн грн від Ветеранського фонду

У Дніпрі внаслідок ракетної атаки загинули троє людей, восьмеро постраждалих

Нідерланди виділять EUR250 млн на підсилення ППО України – міністр оборони

Петиція про демонтаж всіх засклених балконів та кондиціонерів з історичних фасадів в Києві не набрала необхідних для розгляду голосів

Знеструмлення внаслідок атак РФ є на Харківщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Одещині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА