Інтерфакс-Україна
12:14 19.02.2025

Інтерпол розблокував можливість виставляти "червоні картки" на воєнних злочинців РФ - керівник Департаменту міжнародного співробітництва Нацполіції

2 хв читати
Інтерпол розблокував можливість виставляти "червоні картки" на воєнних злочинців РФ - керівник Департаменту міжнародного співробітництва Нацполіції

Міжнародний кримінальний суд, майбутній трибунал по агресії, органи, створені Радою безпеки ООН та країни-члени Інтерполу зможуть подавати запити на "червоні картки" на воєнних злочинців РФ, Україна ж отримує шанс використання інструментів Інтерполу відносно воєнних злочинців, які є громадянами також і інших країн, аніж РФ чи Білорусі, наголошує керівник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України Віталій Касап.

В бліцінтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" він розказав, що минулого тижня Генеральний Секретар Інтерполу Вальдес Уркіза прийняв рішення, яке повернуло можливість Україні та іншим країнам використовувати інструменти для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, передбачені Резолюцію AG-2010-RES-10.

Пояснюючі, як фактично працює зазначена норма, Касап наголосив, що згідно з резолюцією, запити можуть бути розглянуті Генеральним секретаріатом Інтерполу (ГСІ) в кількох випадках. "Перший – це коли запити надходять від міжнародних трибуналів. Наприклад, Міжнародний кримінальний суд може подати запит на публікацію "червоного оповіщення" щодо своїх фігурантів. Також в майбутньому до Інтерполу зможе звертатися і спецтрибунал щодо агресії з боку росії, коли такий буде створений", - розказав керівник Департаменту.

Втім, як зазначив він, це стосується також і запитів від органів, створених Радою Безпеки ООН, уповноважених на розслідування конкретних ситуацій. "Але ми пам’ятаємо, яка країна також входить до Радбезу ООН, тому надто сподіватись на цей інструмент не доводиться", - додав він.

Касап також повідомив, що третій шлях, який зможе використовувати Україна – це запити від країн-членів Інтерполу. Також відтепер Україна також має шанс використати ці інструменти відносно воєнних злочинців, які є громадянами й інших країн, аніж РФї чи Білорусі. "Це ті ж самі найманці та іноземці – члени численних ПВК, або ж громадяни нашої держави, які також скоювали воєнні злочини проти громадян України", - уточнив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова Держкомтелерадіо Наливайко задекларував 796,7 тис. грн доходів за 2024 рік

До України з Польщі екстрадували військовослужбовця, підозрюваного у скоєнні ДТП із тяжкими наслідками

Виведення ЗАЕС на енергетичні рівні потужності неможливе без деокупації та передачі під контроль "Енергоатома" – ДІЯРУ

Понад 8,4 тис. ветеранів та їхніх сімей отримали власне житло завдяки програмам Мінветеранів за 2020-2024рр

Підписана Спільна декларація про створення український Unity Hub в Іспанії - Міннац'єдності

Майже 120 тис. заявок уже надійшло у рамках програми "єКнига" - УІК

Єрмак: РФ намагається зірвати рух до миру та обирає продовження війни

Уночі збито 89 з 163 ворожих БпЛА, 51 безпілотник-імітатор локаційно втрачено – Повітряні сили

Європейська комісія розглядає спрощення енергетичних регуляцій для бізнесу – ЗМІ

Мінкультури: Вже 29 країн підтримали Декларацію посилення стійкості культсектору в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА