17:32 21.02.2025

Уряд затвердив дорожню карту впровадження СТВ – голова Міндовкілля

2 хв читати
Уряд затвердив дорожню карту впровадження СТВ – голова Міндовкілля
Фото: https://mepr.gov.ua

Кабінет міністрів України затвердив план впровадження національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (далі – СТВ), що створює необхідні передумови для реалізації державної політики у сфері зміни клімату, повідомила міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук.

"Впровадження СТВ є одним із ключових інструментів досягнення кліматичної нейтральності, а також однією з основних вимог для вступу України до ЄС. Реалізація плану сприятиме досягненню національно визначеного внеску в рамках Паризької угоди, зменшенню наслідків запровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання з боку ЄС, а також підготує Україну до участі в європейській СТВ", - написала вона в Facebook в п’ятницю.

Як повідомляється, затверджений Урядом план реалізації СТВ передбачає три основні етапи. Спочатку буде підготовчий (2025–2027 роки), що включає розробку законодавчої бази та створення необхідних інструментів для роботи СТВ. Далі – перший, "пілотний", (з 2028 року) – тестовий запуск системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. А от другий, "операційний", розпочнеться не раніше ніж через три роки після скасування воєнного стану, що дозволить впровадити СТВ в умовах стабільного економічного відновлення.

СТВ – це ринковий механізм зі скорочення викидів парникових газів, який успішно діє в багатьох країнах світу, зокрема в ЄС, Китаї, Мексиці та Швейцарії. Його суть полягає у встановленні загального ліміту на викиди парникових газів для підприємств. Кожна компанія отримує або купує певну кількість квот, які може використовувати для власних потреб або продавати на ринку квот, що буде створений у межах цього механізму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський і Трюдо обговорили оборонну та фінансову підтримку України

Окупанти вдарили по Дергачах, 2 жінки поранені - Синєгубов

Зеленський і Санчес обговорили ситуацію на фронті, потреби ЗСУ та інвестиції у виробництво дронів

Макрон обговорив з Трампом питання розміщення іноземного контингенту, відзначив важливість американської підтримки

Макрон: мир в Україні не може бути припиненням вогню без гарантій безпеки

Трамп: головне - зупинити війну, будь то припинення вогню або прямий перехід до угоди

США та Україна наближаються до угоди про корисні копалини, вона не передбачає воєнні зобов’язання США

Трамп: ми з Макроном погоджуємось, що Європа повинна взяти на себе центральну роль у забезпеченні довгострокової безпеки України

Трамп: ми повинні мати угоду з Україною щодо критично важливих мінералів, я думаю, ми досягли значного прогресу

Київ вітає ухвалення резолюції ГА ООН "Просування всеохоплюючого, справедливого та сталого миру в Україні"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА