Інтерфакс-Україна
20:17 21.02.2025

В Україні зросло позитивне ставлення до Ердогана, Макрона, Дуди і Шольца – соцопитування "Рейтинга"

2 хв читати
В Україні зросло позитивне ставлення до Ердогана, Макрона, Дуди і Шольца – соцопитування "Рейтинга"

Понад три чверті українців (77%) повністю чи скоріше позитивно ставляться до президента Франції Емманюеля Макрона, 72% - до президента Польщі Анджея Дуди, 68% - до голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 20-21 лютого 2025 року.

Про скоріше чи зовсім негативне ставлення до Макрона заявили 15% опитаних, до Дуди – 16%, до Ляєн – 14%.

До канцлера Німеччини Олафа Шольца позитивно ставляться 58% українців (негативно 29%), до прем'єр-міністра Сполученого Королівства Кіра Стармера – 55% (негативно 7%), до президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана – 57% (негативно 27%).

Натомість до прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана позитивно ставляться 11% опитаних українців (негативно 74%), до Олександра Лукашенка – 8% (негативно 89%), а до Володимира Путіна – 1% (негативно 95%).

В динаміці позитивне ставлення до Макрона і Шольца зростає з 2022 року (тоді позитивно ставилися до них 58% і 30% українців відповідно). Ставлення до Дуди почало зростати після того, як різко знизилося у 2024 році. Також змінився тренд ставлення до Ердогана: позитивне ставлення українців до нього до 2024 року знижувалося, досягнувши позначки 39% у жовтні, після чого пішло у зріст.

Також росте позитивне ставлення до Стармера, який лише у 2024 році обійняв свою посаду. Ставлення до Ляєн суттєво не змінюється.

Ставлення до Орбана продовжує знижуватись: у 2022 році до нього позитивно ставилися ще 20% українців. Ставлення до Путіна лишається незмінно мінімальним, а до Лукашенка незначно покращилося порівняно з 2023 роком.

Опитування проводилося методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 1200 респондентів від 18 років в усіх підконтрольних уряду регіонах, де є український мобільний зв'язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення, результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 - не більше 2,8%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Короткостроковий режим тиші на Великдень продемонстрував необхідність надійного моніторингу його дотримання - ISW

РФ поновила авіаудари по Україні після закінчення доби режиму дотримання тиші – Повітряні Сили ЗСУ

Дії України і надалі матимуть дзеркальний характер: на тишу – тишею, на удари –ударами - Зеленський

Чистий притік в Україну за тиждень перед Великоднем сягнув 82 тис. - дані Держприкордонслужби

Трамп сподівається, що Україна і РФ укладуть угоду цього тижня

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 252 військовослужбовці - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 86 ворожих атак - Генштаб

Зеленський: Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб

Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження режиму припинення вогню

Двоє лісників постраждали внаслідок підриву автомобіля лісгоспу у Харківській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА