Інтерфакс-Україна
17:19 23.02.2025

Гуттереш закликав до термінової деескалації в Україні

1 хв читати
Гуттереш закликав до термінової деескалації в Україні

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у третю річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну наголосив на необхідності встановлення справедливого миру.

"Під час цієї трагічної події я підтверджую нагальну потребу у справедливому, стійкому та всеосяжному мирі – такому, який би повністю підтримував суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї", - написав Гутерреш в соцмережі Х в неділю.

Він зауважив, що з самого першого дня війни ООН виявила повну солідарність з народом України, надаючи життєво важливу гуманітарну допомогу і підтримуючи довгострокові зусилля з відновлення та реконструкції.

"Війна в Україні становить серйозну загрозу не лише миру та безпеці Європи, а й самим основам і основним принципам ООН. Досить. Після трьох років смерті та руйнувань я знову закликаю до термінової деескалації та негайного припинення бойових дій. Я вітаю всі зусилля, спрямовані на досягнення справедливого та інклюзивного миру. ООН готова підтримати такі зусилля", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Люблінський трикутник" про вторгнення російських БПЛА в Польщу: Рішуча відповідь може запобігти ескалації

САП підтвердила внесення повної застави за ексголову Хмельницької МСЕК Крупу

Албанія стала першою країною у світі, де з'явився ШІ-міністр

Житель Успенівки Запорізької області загинув після російського авіабомбардування

Помер 1 з 5 постраждалих внаслідок атаки ворожим дроном цивільного авто в Благодатівці Куп'янского району

Генштаби збройних сил Польщі та України поглиблюють співпрацю, зокрема у боротьбі з безпілотниками

Просування окупантів на початку тижня майже зупинилося

Київ виділив ще 4 млрд грн на підтримку ЗСУ, всупереч вилученню 8 млрд з бюджету міста - мер

Австрійська влада просить з'ясувати обставини затримання оператора мовника ORF в Україні – ЗМІ

У Черкасах працівника ТЦК двічі вдарили сокирою під час перевірки документів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА