19:04 24.02.2025

Генасамблея підтримала резолюцію США щодо війни в Україні "шлях до миру" з правками також 93 голосами, Україна і США утрималися

2 хв читати
Генасамблея підтримала резолюцію США щодо війни в Україні "шлях до миру" з правками також 93 голосами, Україна і США утрималися

Проєкт резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо деескалації ситуації в Україні, внесену США, до якого було перед том прийняті три поправки, на засіданні у понеділок підтримали 93 країни-члени ООН, як і раніше резолюцію, внесену Україною.

Проти проголосували вісім країн, включаючи РФ і Білорусь.

73 країн утримались, включаючи Україну і США. Також утрималися Ізраїль, Сербія, Вірменія, Китай, Індія, Іран, Казахстан, Пакистан та В'єтнам.

Туреччина, Сербія, Японія, Південна Корея, Канада, Сполучене Королівство, Швейцарія та країни ЄС проголосували в підтримку резолюції.

Раніше представниця США в ООН закликала не підтримувати поправки РФ та ЄС до американського проєкту резолюції. Проте якщо російська поправка була відхилена більшістю голосів (її підтримала 31 країна-член ООН, 71 проголосували проти, 59 утримались), то три інші поправки були прийняті 60 голосами (18 проти, 81 утримались), 79 (16 проти, 67 утримались) і 83 (16 проти, 61 утримались) відповідно.

Дві з них - розроблені ЄС поправки. Перша додавала до тексту резолюції США новий абзац: "Підтверджуючи свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води". Друга міняла у тексті резолюції формулювання "тривалий мир між Україною та Російською Федерацією" на "справедливий, міцний і всеосяжний мир між Україною та Російською Федерацією відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй та принципів суверенної рівності та територіальної цілісності держав".

Всесвітня організація не змогла прийняти поправку, яка пропонувала вставити в резолюцію США фразу "включаючи усунення його першопричин" після "швидкого припинення конфлікту".

Як повідомлялося, проєкт резолюції, внесений українською стороною та розроблений на підтримки Європейського Союзу, підтримали також 93 країни-члени ООН. Проти проголосували 18 країн, включаючи РФ, Білорусь, Угорщину, Ізраїль, Судан і США. 65 країн утримались.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга раніше заявляв, що не вважає взаємовиключними резолюції США та України до третьої роковини повномасштабного вторгнення РФ в Україну. "Американська сторона поінформувала нас про свій намір винести також резолюцію, коротку, дуже стислу, теж в контексті третіх роковин війни проти України. Але це не взаємовиключні процеси", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Раді знову пропонують прийняти заяву про підтримку демократії, яку можуть розглянути на засіданні у вівторок

Щоб отримати результати від нового процесу переговорів про мир, Україна повинна бути включена в цей процес - Ердоган

Зеленський подякував за ухвалений 16-й пакет санкцій проти РФ та обговорив розвиток ОПК з Фон дер Ляєн та Коштою

Сибіга: У санкційній політиці настав час переходити від заморожування до конфіскації

Зеленський на зустрічі з лідерами Північно-балтійської вісімки: обговорили ще більше масштабування безпекової співпраці

Макрон: Україна має отримати компенсацію, але її має заплатити Росія

Канада розширила антиросійські санкційні списки, додавши понад 70 фіз- і юросіб

Понад EUR82 млрд збитків завдано українському довкіллю за час повномасштабної війни - Гринчук

Франція та Велика Британія підготували план щодо гарантій безпеки для України - Макрон

Україна сподівається, що ЄС надасть статус безстрокової угоді про "транспортний безвіз", - Кулеба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА