Інтерфакс-Україна
12:18 25.02.2025

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

2 хв читати
Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Міністерство оборони України створило державне підприємство "Цифрова Армія", основною задачею якого є стратегічний розвиток цифрових спроможностей Сил оборони України за рахунок кооперації з приватним сектором та співпраці з міжнародними інституціями у сфері цифрових військових інновацій.

"За минулий рік військо значно цифровізувалося. Але нам необхідно рухатися ще швидше та шукати нові можливості. Саме тому ми створили "Цифрову Армію", яка допоможе ефективно взаємодіяти із приватним сектором в Україні та за кордоном, державними агенціями по всьому світу, а також дасть вихід нашим продуктам на міжнародний ринок", – зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко, повідомляє пресслужба міністерства.

Відзначається, що завдяки "Цифровій Армії" проєкти від військових частин, як-от Центру інновацій та розвитку оборонних технологій чи від R&D-лабораторій бригад, отримають додаткові можливості розвитку у співпраці з приватним сектором як України, так і країн-союзників. Це своєю чергою дасть технічним військовим розробникам впевненість і додаткову мотивацію продовжувати розвиток своїх ідей навіть після закінчення війни.

Крім того, ДП дозволить подальший розвиток продуктів, які забезпечують швидкість та зручність вирішення питань військового обліку, зокрема відстрочок чи пошуку вакансій у Силах оборони. Також це можливість долучитись до розробки та впровадження оборонних інновацій у складі команди ДП "Цифрова Армія".

Продукти та розробки бізнесів та стартапів інтегруватимуться у проєкти Сил оборони й ставатимуть частинами екосистем із повноцінними спроможностями, які потрібні не тільки для асиметричної переваги над ворогом, а й для успішного продажу ідей на закордонних ринках.

Директор держпідприємства "Цифрова Армія" Ірина Кваскова розповіла, що воно має стати платформою, яка об'єднає цифрові продукти у сфері оборони. Йдеться не лише про застосунки "Резерв+" та "Армія+", але й бойові системи та оборонні інновації.

"ДП "Цифрова Армія" стане містком між державою та приватним сектором. Це допоможе істотно прискорити впровадження інновацій, які можуть значно підвищити ефективність роботи бойових підрозділів. Плануємо залучати у свою команду найкращих цивільних та військових фахівців. Крім того, ми бачимо великий інтерес з боку міжнародних партнерів до унікального бойового досвіду та дійсно інноваційних цифрових продуктів у сфері оборони. У свою чергу, це означає високий потенціал для України загалом та ДП "Цифрова Армія", зокрема, на міжнародному ринку оборонних технологій", – наголосила Кваскова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ті, в Росії, хто сумнівається в серйозності намірів Трампа припинити війну, помиляються - Грем

Сили оборони відбили з початку доби 131 ворожу атаку - Генштаб

Одна людина постраждала внаслідок атаки ворожих ударних БпЛА в Сумській області – ОВА

Кабмін перепризначив Постоловську заступником міністра соціальної політики, сім’ї та єдності

Кабмін призначив Єрмоличева першим заступником, Самоненка - заступником міністра фінансів, а Бочка - держсекретарем Мінфіну

Кабмін призначив Башлика, Висоцького і Перелигіна заступниками міністра економіки

Уряд призначив Бережну тимчасовою виконувачкою міністерки культури та стратегічних комунікацій

Україна уже представляє партнерам документ щодо потреб у фінансуванні виробництва дронів

Зеленськй підписав закон, згідно якому військовополонені мають отримувати такі ж фінансові гарантії, як і всі захисники

Зеленський підписав закон, який дає СБУ більше можливостей проводити спеціальні операції на захист України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА