Інтерфакс-Україна
12:20 27.02.2025

Франція почала вести переговори з Україною про розробку копалин раніше за США

1 хв читати
Франція почала вести переговори з Україною про розробку копалин раніше за США

Франція з жовтня минулого року веде переговори з Україною щодо розробки українських корисних копалин для її оборонної промисловості, заявив міністр оборони Себастьян Лекорню в четвер, 27 лютого.

У коментарі franceinfo Лекорню пояснив, що Франція працювала над цією темою протягом кількох місяців, починаючи з осені минулого року, коли Володимир Зеленський під час візиту до Парижа поставив питання про сировину у своєму плані перемоги. Зеленський зробив низку пропозицій не тільки США, а й Франції, повідомив міністр.

"Володимир Зеленський і його команда побачили, що це питання сировини може бути одним із елементів транзакції з нами, щоб створити витримку. Отже, президент Трамп, він це не повністю вигадав, тому що це зробили самі українці", – пояснив Лекорню.

Зазначається, що корисні копалини планується використовувати для виробництва військової техніки.

"Наша оборонна промисловість потребуватиме певної кількості дуже ключових сировинних матеріалів у наших власних системах озброєння не наступного року, а наступних 30 чи 40 років", – вказав Лекорню.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Тернополі вже 25 загиблих, в тому числі 3 дітей – МВС

Австрія виділила EUR2 млн для ініціативи Food from Ukraine

Перші 7 шкіл операторів НРК отримали сертифікацію у межах спільної реформи Міноборони та Мінцифри – перший віцепрем’єр

Нацрада телерадіомовлення запропонувала Раді церков обговорити з медіа висвітлення міжконфесійних відносини в Україні

CERT-UA попереджає про нову кіберзагрозу

LPP впровадила в мережі з понад 400 магазинів в Україні єдину систему цифровізації руху товарів та фінобліку

УЧХ допомагає постраждалим від повітряної атаки РФ у Тернополі та Харкові

Обшуки у директора з безпеки "Нафтогазу" не стосуються діяльності "Нафтогазу" – НАБУ

Україна і Польща створять спільну групу для запобігання російським диверсіям - Зеленський

Україна готова ділитися досвідом використання дронів, як для створення морської безпекової архітектури, так і в сільському господарстві - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА