Інтерфакс-Україна
20:22 02.03.2025

Кошта: ЄС готовий разом з партнерами працювати над мирним планом для України

1 хв читати
Кошта: ЄС готовий разом з партнерами працювати над мирним планом для України
Фото: https://x.com/antoniocostapm

Президент Європейської ради Антоніу Кошта запевняє, що Європейський союз готовий працювати разом з партнерами над мирним планом для України.

Відповідний коментар Кошта зробив по завершенню участі в засідання саміту лідерів щодо безпеки України, який пройшов у неділю в Лондоні за ініціативою прем’єр-міністра Великої Британії Кіма Стармера, повідомляє пресслужба Євроради.

"Європейський Союз готовий працювати з усіма нашими європейськими партнерами та іншими союзниками над мирним планом для України, який забезпечить справедливий і міцний мир для українського народу. Ми повинні вчитися на минулому. Ми не можемо повторити мінський досвід. Ми не можемо повторити трагедію Афганістану. А для цього нам потрібні надійні гарантії безпеки. Миротворчість йде рука об руку з миротворчістю", - сказав президент Європейської ради.

Він запевнив, що робота над забезпеченням міцного миру в Україні продовжується.

Крім того, Кошта зазначив, що ці консультації були "дуже корисними та важливими". "Я продовжу працювати з усіма лідерами держав-членів ЄС, щоб підготувати нашу спеціальну Європейську раду наступного четверга", - додав президент Європейської ради.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США вперше були представлені на саміті "Коаліції охочих"

Уряд вносить в Раду на ратифікацію Угоди про вільну торгівлю із Туреччиною та про Всеосяжне економпартнерство з ОАЕ

Посли держав G7 позитивно відгукнулися на призначення Кушніра до ВККС

Трамп має намір стимулювати Путіна до миру, запропонувавши угоду по копалинам на Алясці – ЗМІ

Зеленський: Сподіваюсь, що сьогодні ми стали ближчими до закінчення війни

У КМДА закликають прокуратуру врахувати недоліки при будівництві метро у 2010 році

Зустріч "Коаліції охочих" продемонструвала високий рівень єдності - Схофф

На Харківщині одна загибла, одна поранена внаслідок ударів ворожих дронів

Через функціонал DOT-Chain Defence за два тижня поставлені перші 1 000 дронів

Кошта: ЄС має намір тісно співпрацювати з США задля миру, а припинення вогню – необхідний крок до переговорів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА