Інтерфакс-Україна
19:31 03.03.2025

Наразі немає потреби законодавчого врегулювання виїзду митців та медійників за кордон, достатньо буде змін в урядову постанову - Юрчишин

2 хв читати
Наразі немає потреби законодавчого врегулювання виїзду митців та медійників за кордон, достатньо буде змін в урядову постанову - Юрчишин

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявляє, що наразі немає потреби законодавчого врегулювання виїзду військовозобов'язаних митців та медійників за кордон, достатньо буде змін в постанову Кабінету міністрів.

"Зміни зараз проходять погодження між інституціями, МКСК готові будуть їх представити в середу. Сподіваються на найближче засідання, яке має бути завтра. Зараз потрібно оперативно вирішити питання, щоб процес ну зупинився", - повідомив Юрчишин в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи зміни до правил перетинання держкордону митцями і медійниками, які готує Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

На уточнююче запитання, чи потрібні будуть законодавчі зміни для вирішення цього питання, голова комітету підкреслив, що достатньо буде змін до постанови уряду.

"Надалі МКСК готові заслухати представників культурної та медійної сфери. Можливо на цьому етапі прозвучать ідеї, які потребуватимуть змін на рівні законів. Зараз такої потреби немає", - додав він.

На минулому тижні, Мінкультури заявило, що з 3 березня 2025 року і до нормативно-правового врегулювання питання призупиняє видачу листів сприяння до Держприкордослужби щодо виїзду військовозобов'язаних митців та медійників за кордон, а радник міністра культури повідомив, що за 2024 рік з-за кордону не повернулося більше 500 чоловіків, які виїхали за допомогою листів сприяння Мінкультури. Джерела агентства "Інтерфакс-Україна" в правоохоронних органах підтвердили дані радника.

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин з посиланням на Інститут масової інформації" заявив, що з 2022 року лише 9 представників медіа, які виїхали з країни законним шляхом, не повернулися в Україну.

В свою чергу, в ІМІ закликає Мінкультури до публічного обговорення зміні правил перетинання держкордону для медійників.

Як повідомлялося, Мінкультури надіслало до Держприкордонслужби 3 тис. 724 листи щодо сприяння у тимчасовому виїзді за кордон у 2023 році. Водночас відомство заявило, що не обліковує порушників умов повернення, але тодішній в. о. міністра культури Ростислав Карандєєв заявляв, що з-за кордону не повертається менше ніж 1% діячів культури з тих, кому видано дозвіл на виїзд.

У 2024 році Мінкультури 2,7 тис. раз клопотало перед Держприкордонслужбою про перетин кордону військовозобов'язаними.

У жовтні 2024 року міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький заявив, що кожен 5-й діяч культури з тих, хто виїжджає за кордон за дозволом від Мінкультури, не повертається.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти значно збільшили інтенсивність бойових дій перед травневими святами – Сирський

Фахівці з різних регіонів намагаються якнайшвидше повернути газ на Черкащину після атаки БПЛА

Вирок ВАКС у справі заволодіння понад 98 млн грн УЗ: підсудні визнані винними, але звільнені від відповідальності

Освітній омбудсмен обговорила з міністром освітній процес в умовах воєнного стану на прифронтових територіях

Двоє чоловіків, один із яких – військовий на реабілітації, за $14,5 тис. переправляли ухилянтів за кордон

Окупанти 40 разів обстріляли населені пункти Донецької області, загинув один, поранено 6 жителів

Держдеп США: Північна Корея несе відповідальність за війну Росії проти України

Парламент Угорщини схвалив вихід з МКС

Усик закликав президента США зупинити війну в Україні

Впродовж доби зафіксовано 178 бойових зіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА