Інтерфакс-Україна
13:38 06.03.2025

Прем'єр Латвії: Нам потрібні швидкі дії, щоб допомогти Україні забезпечити “мир через силу”

1 хв читати
Прем'єр Латвії: Нам потрібні швидкі дії, щоб допомогти Україні забезпечити “мир через силу”

Прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліня наголошує на необхідності швидко збільшити витрати ЄС на оборону.

“Я очікую сьогодні швидких дій і дійсно чітких рішень. Я дуже рада, що Європейська комісія запропонувала п’ять пунктів щодо витрат на оборону, тому що ми, як Латвія, говорили і вимагали таких рішень вже досить довго”, - сказала вона перед початком позачерговорго саміту ЄС у четвер у Брюсселі.

Прем'єр наголосила, що Латвія витрачає на оборону 2,45% свого ВВП і разом з іншими країнами Балтії активно підтримує Україну.

“Дуже важливо, щоб Європа могла збільшити загальні витрати на оборону, і 2% є мінімумом”, - додала вона, наголосивши, що “нам потрібна гнучкість у бюджетних витратах і питаннях оборони”.

“Без сили не буде довготривалого миру, і для всіх європейців буде добре, якщо мир у Європі буде, і що він буде тривалим, а не лише на короткий час. Без сили Україна буде змушена почати мирні переговори. Ми всі європейці розуміємо, що це означає, якщо Росія просто переозброїться, а потім через кілька років вона знову зможе перейти до інших країн”, - заявила Сіліня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони запроваджує "Чекін мобілізованого" і трекінг шляху військовозобов'язаного

Один цивільний загинув, двоє дістали поранення у Херсонській області через ворожі обстріли – прокуратура

На Сумщині викрито трьох шахраїв, які виманили майже 1 млн грн – серед потерпілих дружина загиблого військового

Міноборони найближчим часом реалізує автоматичну постановку на облік і шеринг електронного військово-облікового документу

ТЦК та СП під час війни мають займатися тільки тими, хто буде служити - Міноборони

В "Резерв+" уже 6 млн користувачів, а до держбюджету сплачено 1 млрд грн штрафів за порушення обліку - Міноборони

На DOT-Chain Defence з'явиться "конструктор дронів" для налаштувати конфігурації БпЛА у 1-му кварталі 2026р - очільник АОЗ

Міноборони України: В системі Delta понад 200 тис. користувачів, в планах на 2026р - інтеграція ШІ

За 4 місяці через DOT-Chain Defence поставлено понад 144 тис. дронів та іншої техніки на 6,2 млрд грн - Шмигаль і Жумаділов

Міноборони: 100% війська буде використовувати цифрові системи SAP, "Імпульс" і "Майно" до кінця 2026р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА