Інтерфакс-Україна
15:54 11.03.2025

Учасники руху опору, що пройшли полон, зможуть отримати статус УБД - Міноборони

1 хв читати
Учасники руху опору, що пройшли полон, зможуть отримати статус УБД - Міноборони

Учасники руху опору, які перебували в полоні, відтепер мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД), повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

На сайті відомства у вівторок повідомляється, що Кабінет міністрів України за ініціативи Міноборони вніс зміни до відповідного Порядку.

"На отримання статусу можуть претендувати звільнені з полону особи, які на добровільній та конфіденційній основі залучалися Силами спеціальних операцій ЗСУ до виконання завдань руху опору, за винятком тих, хто добровільно здався ворогу. Оновлений Порядок також уточнює підстави для надання цього статусу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що оновлений Порядок передбачає також зміни у складі спеціальної комісії, яка приймає рішення про надання статусу УБД. З неї виключили розформований Кадровий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ. Також до роботи спецкомісії можуть залучатися не лише командири військових частин, але й військовослужбовці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фіцо після зустрічі з Трампом назвав його психічний стан "небезпечним" - ЗМІ

Окупанти вкотре обстріляли населені пункти України, є жертві та потерпілі

Дрони "Альфи" СБУ за минулий рік уразили 15 авіабортів РФ на п'яти ворожих аеродромах

Мультидисциплінарні групи для допомоги вразливим категоріям запрацювали в Деснянському районі Києва - Мінсоцполітики

Генштаб зафіксував впродовж доби 105 бойових зіткнень

ВАКС скасував виправдання керівника держпідприємства, засудженого за зловживання на будівництві доріг на Полтавщині

В Одеському порту зруйновано логістичні елементи, пошкоджено ангари та локомотив через атаку БпЛА – Кулеба

Внаслідок ворожої атаки на порт "Південний" пошкоджено об’єкти виробничої та залізничної інфраструктури - АМПУ

ПС ЗСУ: вночі знешкоджено 103 БпЛА, зафіксовано влучання балістики та 36 ударних безпілотників

США повідомили Україні, що вона має погодити мирну угоду з РФ для отримання гарантій безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА