Інтерфакс-Україна
16:41 11.03.2025

Франція приймає начальників генштабів 34 країн

2 хв читати
Франція приймає начальників генштабів 34 країн

Президент Франції Еммануель Макрон у вівторок у Парижі має зустрітися з керівниками генеральних штабів з понад 30 країн, готових сприяти забезпеченню гарантій безпеки для України.

"Зустріч для обговорення підтримки України з моїм британським колегою Ентоні Радакіном та з начальниками генеральних штабів 34 країн”, - написав начальник Генерального штабу Збройних сил Франції генерал Тьєррі Буркхард у соцмережі Х.

Він зазначив, що начальники штабів зібралися, щоб обговорити підтримку України.

Буркхард додав, що зараз "вирішальний момент, який засвідчив позицію Європи як ключового гравця у вирішенні конфлікту".

Зокрема, у зустрічі візьмуть участь представники Албанії, Німеччини, Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Канади, Кіпру, Хорватії, Данії, Іспанії, Естонії, Фінляндії, Греції, Угорщини, Ісландії, Італії, Японії, Латвії, Литви, Люксембургу, Республіки Македонії, Черногорії, Норвегії, Нової Зеландії, Нідерландів, Польщі, Португалії, Чехії, Румунії, Словаччини, Словенії, Швеції та Туреччини.

Згілно з розкладом президента Франції на сайті Єлисейського палацу, зустріч начальників штабів збройних сил Європейського Союзу та НАТО з нагоди Паризького оборонно-стратегічного форуму відбудеться у вівторок, 11 березня близько 16:30.

Як пише Le Monde, у середу міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню зустрінеться з колегами з групи E5 (Франція, Німеччина, Великобританія, Італія, Польща), а також представниками ЄС та НАТО, а також у режимі відеоконференції з міністром оборони України. За словами його оточення, переговори будуть зосереджені на допомозі Україні, оскільки Сполучені Штати призупинили військову та розвідувальну підтримку, а також на "необхідному переозброєнні Європи та наших відповідних країн".

Макрон анонсував зустріч минулої середи під час звернення до французького народу. Метою зустрічі є обговорення можливого розгортання військ в Україні, оцінка російської загрози в Європі та продовження встановлення контурів спільної європейської оборони після підписання минулого тижня плану вартістю EUR800 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

19 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Окупанти втратили впродовж доби 1220 військовослужбовців - Генштаб

Європейські лідери змогли досягти прийнятного результату - Кислиця

Чехія, Угорщина та Словаччина не будуть задіяні у виконанні рішення саміту ЄС щодо надання Україні EUR 90 млрд кредиту за рахунок бюджету ЄС

Лідери ЄС засудили підтримку війни РФ третіми країнами

ЄС буде посилювати тиск на РФ, 20-й пакет санкцій буде прийнятий на початку 2026 року – висновки саміту ЄС

Держави-члени ЄС мають активізувати військову підтримку України – висновки саміту ЄС

ЄС готовий зробити свій внесок в гарантії безпеки для України – висновки саміту ЄС

Лідери ЄС знову підтвердили непохитну підтримку України – висновки саміту ЄС

Фон дер Ляєн: подібно до репараційного кредиту, Україна поверне кредит тільки тоді, коли РФ виплатить репарації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА