Інтерфакс-Україна
14:29 12.03.2025

Норвезькі дослідницькі фонди розробляють нову технологію для вивчення воєнних злочинів проти України

2 хв читати

Інститут дослідження миру в Осло (PRIO) реалізує дослідницький проєкт "Реєстрація вибухонебезпечних боєприпасів для аналізу військових злочинів" (REMWAR), спрямований на визначення того, за яких умов російські війська здійснюють незаконні напади на цивільні об'єкти в Україні, повідомляється на сайті інституту.

"Проект використовуватиме свої технологічні можливості, щоб надати безпрецедентне розуміння триваючої війни, маючи на меті вирішення трьох проблем: розуміння того, коли і де найбільш вірогідні навмисні напади на цивільних, щоб допомогти запобігти звірствам; виявлення упереджень як у традиційних даних конфлікту, так і в даних про виявлення подій NORSAR, щоб створити більш повну картину війни в Україні; удосконалення технологій для моніторингу майбутніх угод про припинення вогню, картографування боєприпасів, що не вибухнули, і виявлення ударів по захищеній або цивільній інфраструктурі", - йдеться в повідомленні.

Проєкт було представлено на семінарі в Нобелівському центрі миру в Осло в понеділок, він вже отримав NOK12 млн (приблизно $1 млн) на три роки від Дослідницької ради Норвегії. Розслідування триватиме протягом 2025 року, і очікується, що перші дані будуть опубліковані на початку наступного року.

NORSAR є розробником передових інструментів для вимірювання вибухів, пов’язаних з бойовими діями. "NORSAR має багаторічний досвід глобального моніторингу ядерних випробувань. Тепер ми можемо використовувати нашу технологію для ще однієї важливої справи - розслідування воєнних злочинів у найбільшому збройному конфлікті в Європі з часів Другої світової війни", - сказала генеральний директор NORSAR Енн Стрьоммен Лікке.

PRIO досліджує як виникають конфлікти і як їх можна вирішити, як різні види насильства впливають на людей, як суспільство долає кризи та документує загальні тенденції, дослідники прагнуть зрозуміти процеси та розробити конкретні заходи реагування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У ФРН можуть внести поправки до законодавства, щоб мати можливість збивати неідентифіковані дрони

Прокуратура АР Крим звернулася до кримчан, щоб вони розказали свою історію воєнних злочинів РФ

Голова УІНП Алфьоров про зміну назву монети на "шаг": копійка випадково стала розмінною одиницею до нашої гривні

Єрмак повідомив про повернення двох сімей з ТОТ в рамках Bring Kids Back UA

Посли ЄС узгодили закон щодо припинення імпорту російської нафти і газу до 2028р – ЗМІ

"Інтерпайп" розпочав співпрацю з притулком для тварин "Пегас", яких понад 2000, зокрема, із зони бойових дій

Рада прийняла закон про створення НУР

Вартість капремонту хірургічного відділення Київської МКЛ №8 склала 26,5 млн грн

Качка: очікуємо від держав ЄС формування позицій для відкриття переговорів за всіма кластерами до кінця року

Цивінський: проблеми в БЕБ існують і саме тому очищення інституції є моїм пріоритетом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА