Інтерфакс-Україна
16:26 12.03.2025

У Києві оцифрували документи Софійського собору та заповідника "Софія Київська" – КМДА

1 хв читати
У Києві оцифрували документи Софійського собору та заповідника "Софія Київська" – КМДА
Фото: https://kyivcity.gov.ua/news/u_stolitsi_otsifruvali_dokumenti_sofiyskogo_soboru_ta_vsogo_natsionalnogo_zapovidnika_sofiya_kivska/

На офіційному порталі Києва у середу розміщено повідомлення про завершення оцифрування архівних документів Софійського собору та всього національного заповідника "Софія Київська" для збереження їх для науки та реставрації.

"Ми оцифрували тисячі сторінок цінних документів, креслень та історичних записів, забезпечивши їх збереження для майбутніх поколінь. Завдяки професіоналізму архівістів, IT-експертів та реставраторів ми змогли створити детальний та надійний цифровий архів", – повідомив директор Департаменту комунальної власності Київської міської державної адміністрації (КМДА) Андрій Гудзь.

За його словами, це дасть змогу забезпечити точність відновлення у разі пошкоджень, а також спростить доступ дослідникам і реставраторам.

Проєкт реалізовано спільними зусиллями істориків, архівістів, IT-фахівців та фахівців департаменту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перевізники подали 400 заяв до онлайн-кабінету міжнародних маршрутів - Кулеба

Внаслідок обстрілів Дніпропетровщини постраждало двоє людей – ОВА

"Суспільне" та Польське радіо уклали угоду про співпрацю на 5 років

Трамп посилює тиск на главу ФРС Павелла, вимагає негайного зниження ставок

Путін заявив, що бойові дії поновлено після завершення великоднього перемир'я

Раді пропонують розширити категорії осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

Путін, говорячи про двосторонній порядок обговорення незавдання ударів по цивільних об'єктах, мав на увазі переговори з Україною - Пєсков

У "Києві Цифровому" проходить опитування про перейменування вул. Лаврської і парка "Юність"

Чверть опитаних у "Київ Цифровий" вважають, що місто має краще очищати водойми від сміття

BGV Development відкрила новий торговельний центр у Житомирі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА