Інтерфакс-Україна
10:10 13.03.2025

З 2022 р. ціни на опіум в Афганістані зросли вдесятеро - ООН

1 хв читати

Відтоді як рух "Талібан", що контролює Афганістан, запровадив заборону на виробництво наркотиків у 2022 році, ціни на опіум в Афганістані зросли вдесятеро, інформує сайт ООН.

Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН) повідомило, що торік один кілограм опіуму коштував в Афганістані $750 - порівняно з $75 лише три роки тому.

"Зростання цін компенсувало продавцям скорочення посівів маку і втрату обсягів виробництва опіуму", - наголошується у звіті.

З 2021 року обсяг вилучень героїну та опіуму знизився приблизно на 50%, зазначили в УНЗ ООН. Зниження виробництва цих наркотиків в Афганістані призвело до скорочення незаконного обігу опіатів у світі загалом.

Опіум є основним активним інгредієнтом природного походження, використовуваним у виробництві героїну, більш потужного синтетичного наркотику. Трьома основними джерелами походження нелегального опіуму у світі є Афганістан, Колумбія та М'янма.

Через вищі ціни виробники і наркоторговці, як і раніше, отримують величезні прибутки, зазначили в УНЗ ООН.

За оцінками ООН, запаси опіатів в Афганістані на кінець 2022 року становили 13 тис. 200 тонн, чого достатньо для потенційного задоволення загального попиту на афганські опіати у світі до 2027 року.

 

ОСТАННЄ

Сили оборони України вночі збили 344 засоби повітряного нападу, зокрема 25 крилатих ракет Х-101 – ПС ЗСУ

Україна планує за 5 років залучити понад $2 млрд в понад 20 проєктів в сфері критично важливих матеріалів – URC2025

Росія вночі використала по Україні 26 крилатих ракет і 597 дронів, потрібні жорсткі вторинні санкції – Зеленський

Унаслідок атаки РФ на Львів пошкоджено три корпуси Львівської політехніки – місцеве ЗМІ

Атака на Чернівці: двоє загиблих, 4 важкопоранених, 10 легкотрамованих – ДСНС

ГУР зафіксувала черговий доказ воєнних злочинів РФ, зокрема 155 бригади морської піхоти

Кількість постраждалих через нічну атаку по Львову зросла до шести людей, серед них дитина – ОВА

Редакція ZN.UA виступила з заявою стосовно "тиску влади на голову ЦПК Віталія Шабуніна"

Начальник Чернівецької ОВА спростував смерть ще двох важкопоранених у Чернівцях, кількість жертв двоє

До чотирьох зросла кількість постраждалих від російського удару по Полтавській громаді - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА