Інтерфакс-Україна
19:33 13.03.2025

Сьогодні на столі є різні варіанти гарантій безпеки для України, найбільш сильним є членство в НАТО – Єрмак

1 хв читати
Сьогодні на столі є різні варіанти гарантій безпеки для України, найбільш сильним є членство в НАТО – Єрмак
Фото: сайт Президента України

Під час перемовин у Саудівській Аравії обговорювалися різні варіанти гарантій безпеки для України, взагалі з української точки зору найбільш сильним є членство в НАТО, хоча воно можливо тільки, коли є консенсус, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

"Безумовно, гарантії безпеки є ключовим моментом. Без гарантій безпеки важко про щось взагалі говорити. І тому це питання ми завжди піднімаємо. Тут в нас теж була довга дискусія, ми проговорювали різні варіанти", - сказав Єрмак в ефірі телемарафону у четвер.

Він наголосив, що потрібний чіткий механізм щодо гарантій безпеки – "як, що застосовувати… як ми реагуємо, як реагують партнери".

"Тому на столі сьогодні різні варіанти… Сьогодні ми з цього починаємо, що, безумовно, з нашої точки зору найбільш сильним є членство в НАТО, хоча ми розуміємо, воно можливо тільки, коли є консенсус. Але, безумовно, сьогодні також розглядаються, обговорюються різні варіанти, як може працювати п'ята стаття НАТО, який збройний потенціал має мати Україна, як можуть реагувати наші партнери. Обговорюється і питання контингенту в різних формах", - додав Єрмак.

За його словами, десь за годину після закінчення зустрічі в Джидді США розблоковували військову допомогу Україні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

Генштаб зафіксував впродовж доби 184 бойових зіткнень

Київщина: Обстріл спричинив пожежі та руйнування залізничного вокзалу, депо, житлових та складських будівель

Росіяни пошкодили залізничну інфраструктуру у Фастові: "Укрзалізниця" вносить зміни в приміські маршрути

Росіяни вночі атакували Дніпропетровську область: постраждали цивільні об’єкти та дитина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА