Інтерфакс-Україна
23:15 13.03.2025

Американці побоюються, що Трамп занадто тісно пов'язаний з Росією, - опитування Reuters/Ipsos

2 хв читати

Більше половини американців, в тому числі кожен четвертий республіканець, вважають, що президент Дональд Трамп "занадто тісно пов'язаний" з Росією, оскільки він радикально переорієнтовує зовнішню політику США, свідчать результати нового опитування Reuters/Ipsos.

"Близько 56% респондентів, у тому числі 89% демократів і 27% республіканців, погодилися з твердженням, що Трамп занадто близький до Москви. Загалом 40% респондентів не погодилися з цим твердженням, а 4% не відповіли на запитання", - йдеться в підсумках, опублікованих Reuters.

Опитування Reuters/Ipsos також показало, що багато американців підтримують ключову позицію Трампа щодо його підходу до допомоги Україні на основі укладання угод.

Майже половина - або 44% - респондентів в опитуванні заявили, що підтримують план Трампа "обумовити військову підтримку США Україні отриманням США частки українських мінеральних багатств". Дві третини республіканців підтримали цю ідею, як і кожен п'ятий демократ.

Лише 17% респондентів, у тому числі 26% республіканців, підтримали мету Трампа поглинути Канаду. Близько 21% респондентів, у тому числі 34% республіканців, підтримали ідею захоплення Гази для встановлення миру на Близькому Сході.

Шістдесят п’ять відсотків республіканців в опитуванні Reuters/Ipsos заявили, що погоджуються з твердженням, що «США повинні взяти під контроль Панамський канал, щоб захистити свою економіку». Близько 89% демократів не погодилися.

Близько 45% республіканців погодилися з твердженням, що США повинні «взяти під контроль Гренландію, щоб армія США могла краще охороняти країну», тоді як 88% демократів не погодилися.

Відповідаючи на питання, яким із переліку проблем Трамп має віддати перевагу, лише 1% респондентів вибрали розширення території США, у порівнянні з 61%, які вибрали боротьбу з інфляцією, і 13%, які сказали, що йому слід зосередитися на скороченні федерального уряду.

Дводенне опитування 1422 дорослих американців, завершене в середу, проводилося онлайн, по всій країні (похибка становить 3 відс. пункти)

Джерело: https://www.reuters.com/world/us/americans-worry-trump-too-closely-aligned-with-russia-reutersipsos-poll-finds-2025-03-13/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Курській та Білгородській областях великодні заяви Путіна не розповсюдились, на частині напрямків продовжує звучати російська артилерія – Зеленський

За роки війни знищено 640 церков та вбито й закатовано 67 українських священників - Зеленський

Бої на фронті досі тривають, Росія порушує свої ж обіцянки, заявляють у ЦПД

Поліцейські Київщини посилено патрулюватимуть в столичному регіоні на великодні свята

Росіяни здійснили авіаудар по Костянтинівці з ФАБ, є жертви та постраждалі - МВА

У с. Приморське Запорізької області через атаку дрону постраждав чоловік – Федоров

Єрмак: Нам потрібна безумовна тиша, важливо продовжити припинення вогню і після 20 квітня

Зеленський заявляє про продовження штурмів росіян на окремих ділянках фронту

Зеленський очікує від Сирського доповіді щодо ситуації на конкретних напрямках фронту

Зеленський про перемир'я Путіна: Україна діятиме дзеркально – так, як буде з російського боку тиша у відповідь на тишу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА