Інтерфакс-Україна
16:55 15.03.2025

Рішення німецьких парламентарів збільшити оборонні витрати свідчать про усвідомлення ЄС своєї геополітичної ролі - Климпуш-Цинцадзе

2 хв читати
Рішення німецьких парламентарів збільшити оборонні витрати свідчать про усвідомлення ЄС своєї геополітичної ролі - Климпуш-Цинцадзе
Фото: https://www.facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

Рішення німецьких парламентарів ухвалити зміни до Конституції, які збільшать оборонні витрати, говорять про усвідомлення ЄС своєї геополітичної ролі, вважає голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція “Європейська солідарність”).

“Українці очікувано переймаються перемовинами зі США… На цьому тлі особливої ваги набирають рішення з Європи, які підтверджують заяви про усвідомлення ЄС своєї геополітичної ролі. Учора наш комітет зустрічався з комітетом німецького Бундесрату з європейських справ, на яку запросили очільника комітету з європейських справ Бундестагу Антона Гофрайтера. Якраз на момент нашого спільного з Бундесратом засідання закінчилися перемовини між демократичними партіями ще діючого попереднього скликання німецького парламенту про те, що вони ухвалять зміни до Конституції, які дозволять суттєво збільшити оборонні витрати,” - розповіла Климпуш-Цинцадзе агентству “Інтерфакс-Україна” в суботу.

Вона пояснила, що оборонні витрати можуть включати в тому числі кібербезпеку і розвідку – тобто значно більше, ніж суто витрати на оборонну промисловість і озброєння Бундесверу. Климпуш-Цинцадзе нагадала, що партії схвалили також виділення 3 млрд євро на допомогу Україні у 2025 р., які раніше стали яблуком розбрату, спричинили розвал коаліції та запуск дочасних виборів у Німеччині.

“Християнські демократи, соціал-демократи та “зелені” домовилися про те, що більшість, яка є зараз у німецькому парламенті, проголосує ці історичні зміни. Німці ще до початку роботи нової коаліції вирішили зробити те, чого твердо уникали десятиліттями,” - зазначила голова комітету.

За словами Климпуш-Цинцадзе, німецькі колеги чітко оцінюють нинішню ситуацію та бачать Україну частиною безпеки всієї Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одна людина загинула, ще одна поранена внаслідок авіаударів по Куп'янського району Харківської області

Сибіга: удари РФ по підстанціях, що забезпечують роботу АЕС, не могли бути здійснені без участі "Росатому"

Президент Венесуели попросив військову допомогу в РФ, Китаю та Ірану через активність США у Карибському морі

МЗС України засудило удари РФ по підстанціях, важливих для електроживлення АЕС, і закликало до санкцій

Канада прискорює виплати фінансової допомоги для відновлення української енергетичної інфраструктури

Трамп заявив, що поки не задовольнив прохання Орбана про виключення Угорщини з санкцій щодо поставок нафти РФ

Європол підтвердив свою участь у спецоперації, в ході якої було викрито 654 бійці "Вагнера" і "Редута"

Зеленський провів нараду щодо зовнішньополітичної роботи на наступний тиждень

Раді пропонують ухвалити закон про відстрочку від мобілізації військовослужбовцям, які рік служили по контракту "18-25" - нардеп

Кількість евакуйованих з прифронтових територій за тиждень становить 3,5 тис. осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА