Інтерфакс-Україна
11:56 17.03.2025

Президент підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни

2 хв читати
Президент підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни, повідомляє сайт Верховної Ради.

Згідно з інформацією на сайті, закон з підписом глави держави повернувся у парламент у понеділок.

Як повідомлялось, Верховна Рада повторно прийняла закон (№12378) про внесення змін до деяких законів щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану з пропозиціями президента 25 лютого.

Після того, як народні депутати прийняли закон 15 січня, президент не погодився із редакцією нових частин ст. 2 та 7 закону, і запропонував їх виключити. Згідно з цими статтями, в період дії воєнного стану підрозділи ЗСУ можуть направлятися до інших держав, а президент України приймає рішення про таке направлення, крім випадків застосування підрозділів ЗСУ на території держави, що здійснює збройну агресію проти України, для відбиття такої агресії. Зеленський обгрунтував свої пропозиції тим, що дані положення регулюють Конституція та інші закони.

Відповідно до закону у період дії воєнного стану з’єднання, військові частини та підрозділи ЗСУ у визначеному законодавством України порядку можуть направлятися до інших держав та перебувати на території цих держав з метою здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії проти України, захисту її суверенітету та територіальної цілісності, а також реалізації права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Петиція до Кабміну про повну амністію за СЗЧ не набрала необхідних голосів

Високопосадовці Пентагону прибули до Києва з метою відновити переговори щодо завершення війни — ЗМІ

У Тернополі зафіксували шестикратне перевищення вмісту хлору в повітрі після ворожої атаки - ОВА

Уряд надасть всю необхідну допомогу постраждалим від атаки РФ регіонам - Свириденко

Росіяни вдарили по Україні 48 ракетами і 470 дронами, у Тернополі 9 загиблих – Зеленський

Зеленський прибув в Анкару

Фонди закликають українців донатити 1 тис. грн "Зимової підтримки" на потреби Сил оборони

Комбінована атака РФ на Івано-Франківську область: Постраждали троє, зокрема діти

На Черкащині пошкоджено ЛЕП та цивільну інфраструктуру внаслідок атаки РФ

Сенат США має намір надіслати законопроєкт про оприлюднення матеріалів у справі Епштейна на підпис Трампу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА