Інтерфакс-Україна
00:12 19.03.2025

Нардепи відзначають очікуваність результатів перемовин Трампа з Путіним, неприйнятність вимог РФ і важливість зусиль США

2 хв читати

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев після розмови президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним відзначає, що дипломатичні ініціативи Трампа дають обережну надію на мир в Україні.

"Зобов'язання не бити по українській енергетиці та інфраструктурі, готовність говорити про зняття військових ризиків для вільного судноплавства в Чорному морі - це, безумовно, вигідні для нас рішення. Дотримання цих зобов'язань та сумлінне ставлення до переговорів про торгівлю Чорним морем стане тестом на договороздатність росіян", - написав Гетьманцев в Х у вівторок ввечері.

За його словами, зусилля, які зараз докладає президент США, "дуже важливі і ми маємо бути вдячні за його прагнення". "Сподіваємось на практичні результати і продовження дипломатичних кроків американських і європейських партнерів. Зокрема, для повернення додому українських полонених, українських дітей, які були незаконно вивезені", - сказав парламентар.

Він також заявив, що "після більш ніж трьох років війни шлях до миру не буде легким" і висловив упевненість, що Верховна Рада підтримає мету завершити війну вже в цьому році, додавши, що "депутати готові до конструктивної роботи", а сама Верховна Рада "точно не була і не буде перепоною до миру".

Народний депутат від "Євросолідарністі" Софія Федина відзначила, що за наслідками перемовин Кремль та Білий дім опублікували окремі заяви, які суттєво відрізняються в деталях і пріоритетах. "Єдина конкретика – це обмін полонених, але США про це не вказали в заяві", - написала вона у Facebook.

За словами депутатки, США подають результати розмови як загальне прагнення до миру без конкретних умов, а РФ "висуває вимоги, які фактично зводяться до капітуляції України", а також "вкотре намагається нав'язати свій порядок денний". Натомість адміністрація Трампа "демонструє готовність до компромісів із Кремлем", додала Федина.

Народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк назвав результати розмови Путіна і Трампа очікуваними.

"Поки єдине, що можу сказати: це було дуже очікувано. Диво не трапилось", - написав він у Telegram.

Народний депутат від "Батьківщини", голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець відзначив, що РФ висунула вимоги зупинити військову допомогу та надання розвідданих Україні, і при цьому після перемовин "вже запустила по мирних містах України десятки ударних дронів".

"Попереду телефонна розмова президента США з президентом України", - додав Волинець.

Джерела:

https://t.me/getmantsevdanil/8992

https://www.facebook.com/sofiya.fedyna/posts/pfbid0ujTWD31UfVBZBL6Eanr6n4kycg6tvLpLfNg7yG877bpiW5rs2z8MPsxVujJdbgbl

https://t.me/yzheleznyak/11995

https://www.facebook.com/MykhailoVolynets/posts/pfbid0F1j4SaEe19QZUhJosQ6vJUtjZs7amR9joGKGeB4k2RS5xjbDgTuhDm9GcqfqYD6Rl

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ і Нацполіція продовжують зустрічі зі школярами та студентами щодо протидії ворожому вербуванню

Кількість постраждалих через ранкову атаку БпЛА у Південному під Харковом зросла до дев'яти

Четвер в Україні буде теплий, у п'ятницю відчутно похолодає, місцями короткочасний дощ

Волонтери УЧХ допомагали постраждалим через атаку російських БпЛА на Харків

Зеленський привітав прикордонників із професійним святом

Сили оборони збили 50 зі 108 ворожих БПЛА, ще 22 – локаційно втрачені

У Києві фотограф задушив модель, обоє – громадяни РФ, що перебували в розшуку

Рада продовжила строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували

Через ранкову атаку ворожих БпЛА постраждали три жителі передмістя Харкова

Жовква обговорив із делегацією ПА НАТО зміцнення обороноздатності України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА