Інтерфакс-Україна
10:27 19.03.2025

Російські війська перетнули міжнародний кордон у Сумській області, просуваються на сході та в Запорізькій області - ISW

3 хв читати
Російські війська перетнули міжнародний кордон у Сумській області, просуваються на сході та в Запорізькій області - ISW
Фото: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські війська нещодавно перетнули міжнародний кордон у Сумській області, зафіксовано їх просування на лиманському напрямку, в напрямку Часів Яр та на торецькому напрямку; на курахівському напрямку є обопільні зміни - українські сили просунулися в центр Костянтинополя, російські - на південний захід від цього населеного пункту, є просування російських сил у Запорізькій області.

Про це йдеться в огляді Інституту вивчення війни (ISW) з посиланням геолокаційні кадри, опубліковані 16-18 березня.

"Російські війська нещодавно перетнули міжнародний кордон у Сумській області в рамках продовжених наземних операцій, щоб відтіснити українські війська з їхніх позицій у Курській області. (…) Геолокаційні кадри, опубліковані 16 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в південно-західну Басівку (поблизу міжнародного кордону в Сумській області та на захід від Суджі)", - йдеться у огляді на сайті ISW у середу.

Згідно огляду, 18 березня російські війська наступали на захід від Суджі в районі Гоголівки, на південь від Суджі в районі Гуєвого та біля міжнародного кордону в Сумській області в районі Басівки.

Разом з цим ISW зазначає, що "18 березня російські джерела стверджували, що українські сили атакували вздовж кордону Сумської та Бєлгородської областей на південний схід від українських позицій, що залишилися в Курській області". Крім того, аналітики Інституту вивчення війни фіксують повідомлення російських мілблогерів, "що українські сили атакували за підтримки танків, бронетехніки та засобів розмінування з боку Сумської області в напрямку Демидівки, Графівки та Прилісся (на північний захід від міста Бєлгород) і що російські війська відбили атаку". Кілька російських мілблогерів стверджували, що українські сили досягли дороги 14H-472 на південний захід від Демидівки до того, як російські сили відбили атаку.

Також ISW фіксує просування російських військ на лиманському напрямку. "Геолокаційні кадри, опубліковані 18 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в лісистій місцевості на захід від Балки Журавки (колишнє Невське, на північний схід від Лиману)".

Зазначається, що російські війська нещодавно просунулися в напрямку Часів Яр. "Геолокаційні кадри, опубліковані 17 березня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися вулицею Чехова в західному Часовому Яру".

Російські сили нещодавно просунулися на Торецькому напрямку, що підтверджують геолокаційні кадри, опубліковані 17 березня: "просунулися в північній частині Торецька та до будівлі на шахті "Центральна" в західній частині Торецька".

Повідомляється про зміни на курахівському напрямку. Там просунулися і українські, і російські сили. "Оцінка просування українців: геолокаційні кадри, опубліковані 17 березня, показують, що українські сили нещодавно просунулися в центр Костянтинополя (на захід від Курахового). Оцінка просування росіян: геолокаційні кадри, опубліковані 18 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Костянтинополя", - йдеться в огляді Інституту.

"Російські війська також просунулися в західній Запорізькій області на тлі посилення російських наступальних операцій у цьому районі, ймовірно, як частину зусиль, спрямованих на навмисне зволікання Росією пропозиції про тимчасове припинення вогню, щоб отримати переваги на полі бою", - зазначають в Інституті вивчення війни. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися у східному Степовому (на схід від Кам’янського).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: інформацію щодо російської загрози атомної генерації України передано МАГАТЕ, Віткоффу і Хегсету

Політика РФ щодо українських дітей є загрозою для глобальної безпеки –Зарівна

Троє цивільних постраждали внаслідок ворожих обстрілів Куп’янська - поліція

Трамп наклав вето на ізраїльський план ліквідації Хаменеї

Сили спеціальних операцій ЗСУ вразили російське підприємство, яке виготовляло ударні БпЛА – Генштаб

Пʼятеро громадян України загинули внаслідок ракетної атаки Ірану проти Ізраїлю та влучання ракети у житловий будинок

Іран та Ізраїль повинні укласти угоду, і вони її укладуть – Трамп

Макрон прибув з візитом європейської солідарності до Гренландії

Посольство України після обстрілів Ізраїлю: Сподіваємося, що західний світ об'єднається проти терору Осі Зла

Інженерно-фортифікаційні споруди на межі Дніпропетровської та Донецької областей існують – DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА