Інтерфакс-Україна
10:21 20.03.2025

Глава Міноборони Польщі: На зведення загороджень на східному кордоні буде потрібно значно більше ресурсів, ніж заплановано

1 хв читати
Глава Міноборони Польщі: На зведення загороджень на східному кордоні буде потрібно значно більше ресурсів, ніж заплановано

Запланованих на даний момент на будівництво укріплень "Східний щит" на кордоні з Білоруссю і Росією коштів і часу недостатньо, заявив глава польського Міноборони Владислав Косіняк-Камиш.

"Може бути набагато більше (коштів, що виділяються на проект – ІФ-У). Я вважаю, що це стратегічна інвестиція. Очікується, що до 2028 року вона обійдеться в 10 млрд злотих, плюс європейські гроші. Вона не закінчиться 2028 року, тому що це не тільки кордон у північно-східній частині, а й має простягатися набагато південніше, по всьому східному кордону Польщі", - сказав Косіняк-Камиш на пресконференції в Сеймі, його цитує агентство PAP.

"Тому проєкт буде довгостроковим і набагато дорожчим. Це мають бути набагато більші інвестиції", - наголосив глава Міноборони Польщі.

Наприкінці минулого року прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про дострокове завершення зведення першої ділянки оборонної системи "Східний щит". Ця ділянка укріплень розташована в районі польського селища Домбрувка поблизу селища Заозерне в Озерському міському окрузі Калінінградської області РФ.

Проєкт передбачає будівництво мережі укріплень, загороджень, бункерів і розвідувальних систем на кордоні з Росією і Білоруссю. Вартість Tarcza Wschod оцінюється в 10 млрд злотих (понад $2,5 млрд), завершення будівництва заплановано на 2028 рік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили 285 військових на покровському напрямку - Генштаб

Російська делегація прибула до Стамбулу для участі у переговорах з Україною

Сенатор Грем: Якщо ви хочете, щоб війна закінчилася, змусьте Китай допомогти її припинити

Зеленський: Україна надалі пропонуватиме в Стамбулі повне припинення вогню попри відсутність зворотних пропозицій РФ

Зеленський: Офіс нашої операції на території Росії знаходився безпосередньо поруч з управлінням ФСБ

Зеленський про спецоперацію СБУ: Україна захищає себе і робить усе, щоб Росія відчула необхідність завершення цієї війни

Три жінки загинули через удари РФ по Запорізькому району

СБУ провела спецоперацію із забезпечення без’ядерного статусу РФ - Стефанчук

Літній чоловік загинув під ворожим обстрілом Запоріжжя

Армія РФ з початку року втратила майже 146 тис. військових та понад 1 тис. танків – ОСУВ "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА