Інтерфакс-Україна
12:22 20.03.2025

Постраждалу від обстрілу у 2024 р. харківську друкарню "Фактор-Друк" відновлено

2 хв читати

Друкарню "Фактор-Друк" (Харків), яку було зруйновано у травні 2024 року у результаті російського обстрілу, відновлено, повідомила перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко.

"Друкарню "Харків-Друк" відновлено", - написала вона на Facebook-сторінці, додавши фото цеху друкарні після обстрілу у травні минулого року і його ж відновленого.

Вона нагадала, що уряд тоді у пошуках допомоги звернувся і до американського мільярдера Говарда Баффета, фонд якого зголосився допомогти у відновленні друкарні.

"Говард Баффет відписав першим: "Ми відновимо". І сьогодні – фото відновленого цеху", - написала перша віцепрем'єрка.

Як повідомлялось, 23 травня 2024 року Харківська друкарня "Фактор-Друк" постраждала внаслідок ворожої атаки на місто.

За інформацією на сторінці друкарні у Facebook, тоді загинуло сім працівників друкарні, і 22 було поранено. Від удару постраждав насамперед палітурний цех, де зшивали книжкові блоки і прикріплювали обкладинки.

Ракета влучила у центр цеху, з 4 тис. кв. м було зруйновано більше 1 тис. кв. м, пошкоджено обладнання, знищено понад 45 тис. примірників книг.

"Раніше тут друкували 750-900 тисяч книжок щомісяця. На "Факторі" були кілька верстатів повного виробництва, яких більше не було в Україні", - йшлося у повідомленні після руйнування.

Друкарня "Фактор-Друк", що входить разом із видавництвом і книгарнями Vivat до групи компаній "Фактор", за її інформацією, є одним із найбільших друкарських комплексів повного циклу у Східній Європі, займає 30% українського ринку.

"Фактор-Друк" працює на ринку з 1996 року. За даними на іїї сайті,  виробничі потужності становлять 50 млн книжок у твердій і м'якій палітурках, 100 млн журналів і 300 млн газет на рік.

Засновник групи компаній – бізнесмен Сергій Політучий.

"Сергій Політучий, ваша стійкість вражає. Дякую за те, що ви робите. Дякую Говарду Баффету — для України велике благословення мати такого друга", - написала Свириденко.

За даними opendatabot, ТОВ "Фактор-Друк" у 2024 році отримала 287,2 млн грн чистого прибутку проти 40,5 млн огрн роком раніше за падіння виторгу на 43% - до 125,13 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НВМК планує проведення архітектурних конкурсів на ключові об'єкти та споруди меморіалу після завершення війни

Буданов, Умєров і Арахамія уже в США

Петиція щодо створення безбар'єрного пішохідного середовища на вул. Хрещатик і Майдані Незалежності не набрала необхідних голосів

Порошенко передав допомогу військовим на Сумщині

7 корпус ДШВ: окупанти хочуть вийти до пануючих висот Закітного та Кривої Луки для обстрілів Словʼянська, Лиману та Миколаївки

Держприкордонслужба викрила спробу контрабанди техніки Apple на 35 млн грн

Через нічну атаку РФ знеструмлені споживачі на Одещині та Київщині, графіки не діють - Міненерго

Окупанти атакували Запоріжжя, у місті пожежа — ОВА

У Сумській області введено аварійні відключення світла - "Сумиобленерго"

Двоє цивільних поранено через ворожу атаку на Чернігівщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА