Інтерфакс-Україна
20:13 20.03.2025

ЄС у разі досягнення миру готовий змістити фокус у фінансуванні України на відбудову

2 хв читати
ЄС у разі досягнення миру готовий змістити фокус у фінансуванні України на відбудову

Досягнення мирної угоди, яка буде справедливою та довгостроковою, дозволить збільшити фокус на фінансуванні відбудови, вважає європейський комісар з економіки Валдіс Домбровскіс.

"Очевидно, потрібно буде потім обговорити з українською владою і подивитися, як ми потім скорегуємо наше фінансування від міжнародних донорів, очевидно, тому що одним із основних припущень у цій оцінці потреб у фінансуванні завжди є питання про те, як довго триває війна, яка інтенсивність і так далі", – сказав він журналістам на прес-конференції у четвер за результатами свого візиту до Києва.

Домбровскіс наголосив, що ЄС зі свого боку готовий скоригувати своє фінансування як у контексті, наприклад, зменшення військової допомоги США, так і в контексті, якщо буде прогрес у припиненні вогню чи мирній угоді.

Він нагадав, що наразі програма підтримки України з боку ЄС Ukraine Facility розрахована до 2027 року, механізм позик ERA від партнерів G7 за рахунок заморожених коштів РФ – на частину 2026 року.

"І потім, звісно, нам потрібно буде побачити, чи знадобиться додаткове фінансування і скільки. Зазвичай цей процес організований таким чином, що МВФ має оцінити потреби у фінансуванні для України, а потім міжнародні донори працюють над тим, як ми покриваємо ці потреби у фінансуванні", – пояснив єврокомісар.

За його словами, зазвичай ця програма починається десь із середини року, тому що, очевидно, все це оточене дуже високою невизначеністю.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС Литви про "напад" на резиденцію Путіна: очільник Кремля має на меті саботувати досягнення України і США у Флориді

Рішення щодо суверенітету України має приймати сам Київ – глава МЗС Канади

Україна і США під час переговорів у Мар-а-Лаго підготували пакет рішень для економічного відновлення

У Вишгороді встановили генератори для забезпечення безперебійного електропостачання житлових будинків

Росіяни контролюють близько половини Покровська - Сирський

Ще семеро українських дітей вдалося повернути з окупованих територій

Сибіга назвав важливим для України рішення Канади про нову допомогу на 2,5 млрд канадських доларів

Підвищення тарифів на розподіл газу для підприємств має бути відтерміновано - Терехов

Сибіга поінформував главу МЗС Панами про масштабні удари РФ та мирні зусилля України

Кабмін скасував призначення Бадахова заступником міністра юстиції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА