Інтерфакс-Україна
10:23 26.03.2025

СБУ запобігла теракту у Запоріжжі, який мав відбутися на День Служби безпеки України

2 хв читати
СБУ запобігла теракту у Запоріжжі, який мав відбутися на День Служби безпеки України

Служба безпеки запобігла теракту, який російська воєнна розвідка (більш відома як ГРУ) готувала у прифронтовому Запоріжжі.

"За результатами спецоперації затримано агентурну пару рф, яка готувала підрив саморобного вибухового пристрою (СВП) поблизу місцевої військової частини 25 березня цього року – на річницю створення СБУ. За даними контррозвідки Служби безпеки, в цей день окупанти планували дистанційно підірвати вибухівку разом зі своїми агентами поблизу контрольно-пропускного пункту оборонного об’єкта", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі в середу.

Служба безпеки завчасно викрила обох агентів і затримали їх на спорядженні СВП додатковими уражаючими елементами. Затримання відбулося у приватній будівлі, що знаходилася навпроти центрального входу до військової частини.

Як зазначається, відповідне помешкання фігуранти орендували як спостережний пункт за ціллю. Для цього вони встановили приховану вебкамеру на вікні оселі та обладнали її віддаленим доступом для російських спецслужбістів.

"За даними слідства, фігурантами є двоє співмешканців, хлопець та дівчина віком 18 та 19 років, які потрапили у поле зору російського гру під час пошуку "легкого заробітку" у Телеграм – каналах", - зазначається в повідомленні.

При обшуку у них вилучили складові для виготовлення СВП, відеокамеру та мобільні телефони із доказами злочину.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб); ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до вчинення терористичного акту).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Спровокована ворожим ударом пожежа у Харкові охопила 300 кв. м. - Синєгубов

Трамп: Ізраїль погодився на 60-денне припинення вогню в Газі

Вибух у Харкові: місто зазнало повітряної атаки, горить нежитлова споруда у Новобаварському районі

Гегсет призупинив постачання Україні Patriot, GMLRS, Hellfire, Stinger і 155-мм снарядів - ЗМІ

Мерц про постачання Taurus для України: Німеччина не стане стороною війни

Ворог завдав чергової атаки дронами-камікадзе по Ізмаїльському району Одеської області

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА