Інтерфакс-Україна
12:29 26.03.2025

Зеленський привітав військовослужбовців НГУ з професійним святом та нагородив їх

2 хв читати
Зеленський привітав військовослужбовців НГУ з професійним святом та нагородив їх
Фото: https://www.president.gov.ua/news/all

У вівторок, напередодні Дня Національної гвардії України, президент Володимир Зеленський зустрівся з військовослужбовцями НГУ, відзначив їх державними нагородами та привітав з 11-ю річницею створення Нацгвардії.

"Воїни Національної гвардії виконують бойові завдання на рівних з іншими елементами Сил оборони та безпеки України. Підрозділи Національної гвардії, героїчні воїни Нацгвардії стійко захищають Україну та здобувають такі важливі результати у знищенні окупанта", – сказав Зеленський.

Він зауважив, під час повномасштабної війни підрозділи НГУ впроваджують і розвивають досвід застосування дронів, інтелектуальних систем аналізу бойової обстановки. Президент подякував кожному, хто робить Нацгвардію сучаснішою. Окремо він відзначив штурмові підрозділи Нацгвардії України та сміливість кожного воїна, який не тільки захищає, а й відновлює українські позиції.

Голова держави наголосив, що Україна пам’ятає про всіх воїнів, які зараз перебувають у російському полоні, і працює на всіх рівнях дипломатії, щоб визволити й повернути їх додому.

Президент зазначив, що за роки захисту України державними нагородами були відзначені 11 608 воїнів Національної гвардії, із них 2919 – посмертно. Присутні вшанували пам’ять усіх полеглих героїв хвилиною мовчання.

Зеленський вручив державні нагороди 20 нацгвардійцям, зокрема герой України, майор Максим Небилиця відзначений орденом "Золота Зірка", також президент відзначив трьох воїнів "Хрестом бойових заслуг", вручив ордени Богдана Хмельницького I та III ступенів, "За мужність" I–III ступенів, княгині Ольги III ступеня, передав бойовий прапор Навчальному центру підготовки підрозділів НГУ і стрічки "За мужність та відвагу" Центру спеціального призначення, 5-й Слобожанській бригаді й 13-й бригаді оперативного призначення НГУ.

Окрім того, президент ознайомився зі зразками військової техніки, яка перебуває на озброєнні частин Нацгвардії, зокрема БпЛА, стрілецької зброї, військової, евакуаційної та медичної техніки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Союзники по НАТО обговорять подальшу підтримку України, збільшення витрат на оборону та нарощування виробництва в сфері оборони - Рютте

Україна та Франція скоординували позиції перед засіданням Євроради наступного тижня

Інвестфонд SEAF розпочинає проєкти з підтримки бізнесу у Львові – мер

Удар завдано по російській РЛС в окупованому Криму та ворожому складу боєприпасів на Донбасі – Генштаб

На Черкащині частково застосовано графіки аварійних відключень е/е

Велика Британія доставить Україні цього року понад 100 тис дронів - Гілі

Двоє мирних мешканців постраждали внаслідок ворожих обстрілів Нечволодівки Харківської області

Захисники України в ніч на 15 жовтня знищили або подавили 86 з 113 засобів повітряного нападу росіян

Сенат США увосьме відхилив законопроєкт республіканців щодо продовження фінансування уряду

Сили безпілотних систем уразили за добу 947 ворожих цілей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА