Інтерфакс-Україна
15:45 26.03.2025

У Києві презентували другий том видання "Голоси України" – про ядерну захищеність у часи війни

2 хв читати

Презентація книги "Голоси України. Том другий: Ядерна захищеність у часи війни" – другої збірки історій людей, які працюють у сфері ядерної енергетики, пережили окупацію, тортури, полон та щодня приймали складні рішення для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, відбулася 25 березня у Києві.

"Другий том присвячено історіям 22 фахівців, які опинилися в епіцентрі подій під час силового захоплення російськими військовими Запорізької АЕС, а також пережили окупацію й деокупацію Чорнобильської зони відчуження", - повідомило АТ "НАЕК "Енергоатом" у телеграм-каналі у середу.

За інформацією компанії, "Голоси України. Том другий: Ядерна захищеність у часи війни" – це проєкт Всесвітнього інституту ядерної захищеності (WINS), реалізований за підтримки Міністерства енергетики України, НАЕК "Енергоатом", Державної інспекції ядерного регулювання України і Норвезького агентства з радіаційної та ядерної безпеки (DSA).

За словами виконавчого директора WINS Ларса ван Дассена, реакція світової спільноти на книгу є однозначною: спочатку шок і нерозуміння, як таке могло статися, а далі – неймовірне захоплення мужністю та героїзмом українських енергетиків.

"РФ продемонструвала особливу жорстокість та агресію проти працівників ядерної галузі та членів їхніх родин, але не зламала їх. WINS завжди підтримуватиме тих, хто стоїть на стороні світла, захищаючи ядерну і радіаційну безпеку", – сказав він.

Очільник "Енергоатома" Петро Котін своєю чергою подякував авторам проєкту за наполегливу та надзвичайно важливу роботу.

"Це видання є свідченням мужності та високого професіоналізму наших працівників, які, незважаючи на всі труднощі, забезпечують стабільну роботу атомної енергетики. Книга також підкреслює важливість міжнародної підтримки та солідарності у ці складні часи. Дякую всім, хто долучився до створення другого тому", – відзначив голова компанії.

Наразі "Енергоатом" експлуатує дев'ять енергоблоків Південноукраїнської, Рівненської та Хмельницької АЕС загальною потужністю 7880 МВт. Всі вони розташовані на підконтрольній Україні території.

Запорізька АЕС з шістьома енергоблоками ВВЕР-1000 загальною потужністю 6000 МВт після її окупації 3-4 березня 2022 року не виробляє електроенергію з 11 вересня того ж року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА