Інтерфакс-Україна
20:31 26.03.2025

НБУ монетою "Нацгвардія" довів серію присвячених військовим обігових 10 грн монет до десяти

2 хв читати
НБУ монетою "Нацгвардія" довів серію присвячених військовим обігових 10 грн монет до десяти

Національний банк України випускає нову пам’ятну обігову монету "Національна гвардія України" номіналом 10 грн, яка стала вже десятою з започаткованої у 2022 році серії, присвяченій українським військовим.

Як зазначається в інформації на сайті НБУ, тираж монети "Нацгвардія" відповідатиме тиражу іншим монет в серії: поступово в готівковий обіг їх буде введено майже 10 млн штук.

На реверсі монети по колу розміщено написи "честь", "мужність", "закон" (угорі) і "Національна гвардія України" (внизу).

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета. "Національна гвардія України" є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки, нагадав НБУ.

Він також зазначив, що частина тиражу нової пам’ятної монети "Нацгвардія" обсягом 520 тис. шт. буде сформована в спеціально оформлені ролики з 25 таких монет кожен.

Як повідомлялося, раніше в серії були випущені монети номіналом 10 грн "Сили тероборони ЗСУ" (2022р), "Сили підтримки ЗСУ", "ППО – надійний щит України", "Антонівський міст", "Командування об’єднаних сил ЗСУ" (всі чотири – 2023р.), "Державна спеціальна служба транспорту", "Медичні сили ЗСУ", "Війська зв’язку та кібербезпеки ЗСУ" та "Сили логістики ЗСУ" (всі п’ять – 2024р).

Таким чином загальний тираж цих монет досягне 100 млн штук. Станом на 1 січня цього року, за даними НБУ, в обігу перебувало 269,3 млн монет номіналом 10 грн, а бо 1,8% від їх загальної кількості.

 

ОСТАННЄ

Нові жертви окупантів на Донеччині: 2 загиблих і 9 поранених

Russians hit Sloviansk TPP few hours ago – Zelenskyy

РФ думає про те, як продавати свої підприємства в Європі, оскільки вони не зможуть працювати - Зеленський

Росіяни завдали ударів по Слов'янській ТЕС, дві людини загинуло

З ТОТ до батька на підконтрольну територію виїхав підліток, повідомив голова ОП

Ще одну посилку із небезпечним вмістом було виявлено під час контрольних заходів у відділенні "Укрпошти", де стався вибух

Кожен 10-й підліток віком 10-18 років часто питає поради про свій емоційний стан та настрій у ШІ - дослідження

Аукціон ПриватБанку з продажу "Дніпро-Арени" зірвався через відсутність заявок

Экс-глава "Укрэнерго" Кудрицкий вышел из-под стражи после внесения 13,7 млн грн залога

Ексочільник "Укренерго" Кудрицький вийшов з-під варти після внесення 13,7 млн грн застави

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА