Інтерфакс-Україна
13:08 27.03.2025

Головний дитячий поліцейський про зачеперів: Діти не знають, що важкі травми можна отримати, навіть не торкаючись дротів

2 хв читати
Головний дитячий поліцейський про зачеперів: Діти не знають, що важкі травми можна отримати, навіть не торкаючись дротів

Хайп у соцмережах та тиск однолітків штовхають українських підлітків до зачеперства (пересування на зовнішніх частинах потягів, метро, електричок), батькам слід бути другом своїм дітям, щоб убезпечити їх від смертельної небезпеки, вважає керівник ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.

"На перший погляд здається, що підліткам під час війни вистачає стресу і небезпеки. Проте саме невизначеність майбутнього та загальний психологічний тиск підштовхують дітей до нових способів самовираження", - розказав Богдан в ексклюзивному відеоінтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що зачепінг – це якраз один із таких способів самовираження.

За словами головного дитячого поліцейського, діти необізнані про смертельну небезпеку високої напруги - тяжкі опіки можна отримати навіть перебуваючи поряд з дротами, не торкаючись їх.

"Щоб уразило струмом – варто лише вилізти на дах (вагону)", - пояснив він.

В минулому році, як повідомив Богдан, було зафіксовано 28 випадків зачеперства, 15 дітей постраждали, 3 дитини померли від отриманих опіків.

"В цьому році вже, на жаль, 9 випадків травмування", - додав він.

Керівник ювенальної превенції також пояснив, що підлітки не здатні чітко передбачати наслідки дій, тому діти в такому віці діють імпульсивно.

Говорячи про мотивацію підлітків займатися зачеперством, Богдан сказав: "По-перше, це жага адреналіну. Підлітки шукають гострі відчуття… Наступне – хайп у соцмережах: культура тік-току, інстастраму та інших соціальних мереж створює образ екстремала, - лайки, перегляди та підписники стають ключовою метою. Чим небезпечніше відео – тим більше воно набирає популярності".

"Практично всі зачепери, яких ми зафіксували, – знімали своє перебування там", - наголосив він.

Керівник ювенальної превенції зазначив, ще одним з факторів зачепінгу є тиск однолітків. "Багато дітей робить це не тому, що їм цікаво, а тому, що так роблять інші. Або, знаєте, як кажуть, "на слабо", - розказав Богдан.

Говорячи про те, яким чином батькам убезпечити дітей від цієї небезпечної гри, Богдан сказав: "Не втручатися максимально в життя, а бути другом, мати довірливі стосунки зі своїми дітьми… Дати зрозуміти дитині, що вона може розказати про будь-яку ситуацію, яка трапилася в її житті, навіть найстрашнішу".

ОСТАННЄ

Глава МЗС Туреччини провів телефонну розмову з Рубіо, а також французьким та російським колегами

Окупанти втратили понад 200 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Сибіга вітає рішення ICAO щодо підтвердження відповідальності Росії за збиття рейсу МН17

Зеленський вивів зі складу Ставки головкома Івана Гаврилюка – указ

В Індії повідомили про нормалізацію ситуації в прикордонних із Пакистаном районах

Глава МАГАТЕ претендує на посаду генсека ООН і має опиратися на прихильність США та РФ – Кислиця

Маркарова про законопроєкт США щодо санкцій проти РФ: вдячні кожному сенатору, який його підтримав

Зеленський провів Ставку, присвячену дронам і ракетній програмі

Зеленський провів Ставку, присвячену дронам і ракетній програмі

Суд присудив 15 років тюрми зраднику, який коригував удари рф по Одещині під час роботи на "швидкій"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА