Інтерфакс-Україна
13:08 27.03.2025

Головний дитячий поліцейський про зачеперів: Діти не знають, що важкі травми можна отримати, навіть не торкаючись дротів

2 хв читати
Головний дитячий поліцейський про зачеперів: Діти не знають, що важкі травми можна отримати, навіть не торкаючись дротів

Хайп у соцмережах та тиск однолітків штовхають українських підлітків до зачеперства (пересування на зовнішніх частинах потягів, метро, електричок), батькам слід бути другом своїм дітям, щоб убезпечити їх від смертельної небезпеки, вважає керівник ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.

"На перший погляд здається, що підліткам під час війни вистачає стресу і небезпеки. Проте саме невизначеність майбутнього та загальний психологічний тиск підштовхують дітей до нових способів самовираження", - розказав Богдан в ексклюзивному відеоінтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що зачепінг – це якраз один із таких способів самовираження.

За словами головного дитячого поліцейського, діти необізнані про смертельну небезпеку високої напруги - тяжкі опіки можна отримати навіть перебуваючи поряд з дротами, не торкаючись їх.

"Щоб уразило струмом – варто лише вилізти на дах (вагону)", - пояснив він.

В минулому році, як повідомив Богдан, було зафіксовано 28 випадків зачеперства, 15 дітей постраждали, 3 дитини померли від отриманих опіків.

"В цьому році вже, на жаль, 9 випадків травмування", - додав він.

Керівник ювенальної превенції також пояснив, що підлітки не здатні чітко передбачати наслідки дій, тому діти в такому віці діють імпульсивно.

Говорячи про мотивацію підлітків займатися зачеперством, Богдан сказав: "По-перше, це жага адреналіну. Підлітки шукають гострі відчуття… Наступне – хайп у соцмережах: культура тік-току, інстастраму та інших соціальних мереж створює образ екстремала, - лайки, перегляди та підписники стають ключовою метою. Чим небезпечніше відео – тим більше воно набирає популярності".

"Практично всі зачепери, яких ми зафіксували, – знімали своє перебування там", - наголосив він.

Керівник ювенальної превенції зазначив, ще одним з факторів зачепінгу є тиск однолітків. "Багато дітей робить це не тому, що їм цікаво, а тому, що так роблять інші. Або, знаєте, як кажуть, "на слабо", - розказав Богдан.

Говорячи про те, яким чином батькам убезпечити дітей від цієї небезпечної гри, Богдан сказав: "Не втручатися максимально в життя, а бути другом, мати довірливі стосунки зі своїми дітьми… Дати зрозуміти дитині, що вона може розказати про будь-яку ситуацію, яка трапилася в її житті, навіть найстрашнішу".

ОСТАННЄ

Дії Росії після опівночі покажуть справжнє ставлення Росії до мирних зусиль США та пропозиції 30-денного повного припинення вогню – Сибіга

Китай випробував неядерну водневу бомбу

Тіла двох загиблих у Костянтинівці рятувальники вилучили з-під завалів більше ніж через пів доби через ворожі обстріли

На фронті зберігається тенденція збільшення використання росіянами важкого озброєння – Зеленський

Британські ВПС двічі за 48 годин піднімалися на перехоплення літаків РФ, які наблизилися до повітряного простору НАТО, – ЗМІ

Росіяни облаштовують маршрути проходу важкої техніки, прикриваючись "великоднім перемир’ям", – ОСУВ "Хортиця"

Українська ППО за тиждень знищила майже 700 повітряних цілей

МЗС України вимагає вибачень від Fox News, який назвав Київ російським містом

Росіяни інсценували провокацію в Донецьку, щоб звинуватити Україну в порушенні "великоднього перемир’я", – ЦПД

У Києві з 21 по 26 квітня обмежать рух транспорту по Хрещатику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА