Інтерфакс-Україна
20:33 27.03.2025

Болгарія пропонує розмістити морський координаційний центр моніторингу Чорного моря

1 хв читати
Болгарія пропонує розмістити морський координаційний центр моніторингу Чорного моря

Болгарія запропонувала розмістити багатонаціональний морський координаційний центр для гарантування безпеки судноплавства в західній частині Чорного моря в рамках майбутньої архітектури безпеки, що підтримує Україну, повідомив болгарський уряд.

З такою пропозицією на Паризькому саміті "Коаліції охочих" виступив прем'єр-міністр країни Росен Желязков , йдеться в прес-релізі уряду у четвер.

"Мета полягає в тому, щоб встановити керівні принципи для судноплавства та здійснювати моніторингову діяльність – по повітрю та воді, а також критичної інфраструктури, а також усіх потенційних ворожих дій на території Чорного моря", – сказав прем’єр-міністр Желязков після участі у нараді, слова якого наводяться у пресрелізі.

Зазначається, що болгарська пропозиція включає механізм "постійного морського спостереження та раннього попередження [сповіщень] про потенційні загрози", а також моніторинг критичної підводної інфраструктури в Чорному морі.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти захопили два села під Гуляйполем та просунулися в Покровську, площа окупації зросла на рекордні 40 кв. км - DeepState

У районі Рівнопілля українські підрозділи перемістились на більш вигідні рубежі - Сили оборони півдня

Фінансування наукових установ зміниться з 2026 р., хто не пройде атестацію, може бути реорганізований - Лісовий

Міносвіти анонсувало створення Дослідницьких центрів оборонного напряму

У ТРЦ "РайON" відкрилася "Пузата Хата"

СБУ викрила резидента ворога, який готував серію терактів у київському метро і великих ТРЦ

Тепло утримається в Україні найближчими днями, у п'ятницю припиняться дощі

Шмигаль відвідав Харківщину, де зустрічався з оборонцями Вовчанська

Мінекономіки відзначає непричетність наглядради "Енергоатому" до корупції, представить нову НР протягом тижня

ССО завдали удару по нафтохімічному підприємству "Ставролен" в російському Будьонновську

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА