Інтерфакс-Україна
02:08 29.03.2025

Окружний суддя призупинив закриття "Голосу Америки" - ЗМІ

1 хв читати

Окружний суддя США Пол Еткен зобов'язав адміністрацію Трампа призупинити дії щодо закриття "Голосу Америки", повідомила Reuters у п'ятницю.

"Еткен заявив у п'ятницю, що адміністрація Трампа не може в односторонньому порядку припинити роботу "Голосу Америки" та пов'язаних з ним радіопрограм, які були схвалені і фінансуються Конгресом. Відкликання коштів для цих програм вимагатиме схвалення Конгресу, написав суддя", - повідомила Reuters.

Рішення Еткена не містить вимоги поновити мовлення"Голосу Америки", натомість забороняє звільняти співробітників доти, доки подальші судові розгляди не визначать, чи було закриття "Голосу Америки" таким, що порушує федеральне законодавство.

Агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке здійснює нагляд за "Голосом Америки", "Радіо Свобода" та іншими ЗМІ, що фінансуються урядом, повідомило профспілкам, що збирається звільнити 623 співробітників "Голосу Америки", і це число "повністю виключає" будь-яку спробу відновити мовлення на рівні, передбаченому Конгресом, згідно з судовими документами, поданими позивачами.

Минулого тижня журналісти "Голосу Америки" та їхні профспілки подали до суду на USAGM, виконувача обов'язків директора Віктора Моралеса та спеціального радника Карі Лейк, заявивши, що їхнє закриття порушило конституційне право працівників на свободу слова, закріплене Першою поправкою до Конституції.

Згідно з останнім звітом USAGM у 2024 році в "Голосі Америки" працювало близько 3500 працівників, а його бюджет становив 886 мільйонів доларів США.

Джерело: https://www.reuters.com/business/media-telecom/us-judge-temporarily-blocks-trump-firing-voice-america-staff-2025-03-28/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Один загиблий і щонайменше четверо поранених внаслідок ворожих ударів у Донецькій області – ОВА

Одна людина загинула внаслідок атаки російських дронів у Чернігівській області – Нацполіція

Одна людина постраждала внаслідок атаки ворожого дрона в Херсонській області – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 128 ворожих атак - Генштаб

Саміт НАТО пройде без засідання щодо України, стверджує Politico, проте зміни в офіційній програмі наразі відсутні

Зеленський уже ухвалив низку кадрових рішень щодо керівників закордонних дипломатичних установ України - Сибіга

ООН запустила міжнародну панель з управління хімречовинами і відходами

Семеро цивільних постраждали внаслідок ворожих атак по Дніпропетровській області - Лукашук

Глави МЗС України та Великої Британії скоординували позиції напередодні саміту НАТО в Гаазі

У Старому Салтові на Харківщині загинув цивільний через атаку дрона

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА