Інтерфакс-Україна
17:45 31.03.2025

ЄБА закликає швидше допрацювати цифрові рішення для коректного відображення в "Дії" даних про військовозобов’язаних

2 хв читати

Компанії-члени Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) закликають доопрацювати цифрові рішення, які забезпечили б коректне відображення на порталі "Дія" даних про військовозобов’язаних відповідно до чинного законодавства, враховуючи працівників, призваних на військову службу під час мобілізації після 18 травня 2024 року.

ЄБА в повідомленні на сайті в понеділок нагадала, що 28 лютого 2025 року Кабмін вніс зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних, ухваливши постанову №233. Згідно з оновленнями, до загальної кількості військовозобов’язаних працівників тепер внесено й тих, кого призвали на військову службу після 18 травня 2024 року.

"Втім компанії-члени Європейської бізнес-асоціації повідомляють, що ці зміни ще не відображені на вебпорталі "Дія", - йдеться в публікації.

В ЄБА зазначили, що відсутність технічної можливості коректно відобразити загальну кількість військовозобов’язаних безпосередньо впливає на розмір квоти - кількість працівників, які компанії можуть забронювати.

Наголошується, що це особливо критично для підприємств, де мобілізовано вже понад 30% військовозобов’язаних. Така ситуація може негативно впливати на стабільність роботи бізнесу та ефективність виробничих процесів.

Зазначається, що бізнес розуміє, що доопрацювання цифрових рішень потребує додаткових фінресурсів з боку держави. Втім, як вважають в ЄБА, покращення процесів бронювання допоможе підприємствам підтримувати та планувати свою діяльність, що матиме позитивний економічний ефект для держави. 

"Сподіваємося, що відповідні зміни вдасться втілити протягом найближчого часу, адже після 31 березня попередні статуси критичності підприємств втрачають свою актуальність. Тобто на бізнес очікує перезавантаження усього процесу бронювання. Саме тому, на думку експертів асоціації, наразі вкрай важливо доопрацювати систему таким чином, аби всі передбачені законом можливості, які стосуються процесу визначення критичних підприємств та бронювання, були доступні для користувачів", - резюмували в організації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Традиційна вечеря на День подяки у США подешевшала на 5% за останній рік

Права на показ 4 сезонів Ліги чемпіонів на 5 найбільших ринках Європи

Понад 230 бойових зіткнень за добу на фронті, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Генштаб: одним із найбільш ефективних засобів DeepStrike є дрон FP-1 від Fire Point, їхній "Фламінго" наразі експериментальна зброя

Співвласник Fire Point: Міндіч хотів 50% акцій компанії, але ми йому відмовили, ніяких обшуків у нас не було

Сибіга провів телефонні перемовини з керівниками зовнішньополітичних відомств європейських країн

Трамп вважає, що Зеленському доведеться обирати між мирним планом і подальшою боротьбою

Туск: унаслідок російської атаки на Тернопіль загинули громадянка Польщі та її семирічна донька

Глави МЗС України та Хорватії обговорили ситуацію на фронті, мирний процес і важливість європейської єдності

Сибіга поінформував главу МЗС Норвегії про переговори Зеленського з партнерами щодо припинення вогню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА