Інтерфакс-Україна
18:56 31.03.2025

Енергетики готують електромережі до грозового періоду

1 хв читати
Енергетики готують електромережі до грозового періоду

Енергетики наразі готують електроустановки до роботи в умовах грозового сезону у 2025 році, повідомила Державна інспекція енергетичного нагляду України (Держенергонагляд).

"Підготовка до грозового періоду є одним із найвідповідальніших етапів роботи енергетиків. Завчасне виконання необхідних організаційних і технічних заходів сприяє зменшенню ризиків пошкодження електрообладнання, підвищенню надійності електропостачання та мінімізації технологічних порушень у мережах", - зазначається в повідомленні.

Інспекція нагадала, що аби своєчасно підготувати до початку грозового сезону електростанції, електромережі та електроустановки споживачів, щоб забезпечити надійну роботу підприємств, енергетики повинні перевірити пристрої грозозахисту в електроустановках та забезпечити їхній захист від грозових перенапруг відповідно до вимог нормативних документів.

Також вони повинні обстежити стан блискавковідводів на підстанціях,  оглянути і розчистити траси повітряних ліній електропередачі від порослі та окремих дерев для запобігання перекриття під час грозових перенапруг, перевірити габарити перетину високовольтних ліній електропередачі між собою та з лініями низької напруги, а також технічний стан всього електрогосподарства підприємства споживача.

В Держенергонагляді наголосили, що всі випадки пошкодження електрообладнання грозовими перенапругами або від прямих ударів блискавки власник електроустановок повинен розслідувати впродовж доби і направити відповідні акти місцевій енергопостачальній організації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Безкоштовним гарячим харчуванням з 1 вересня буде забезпечено 3 млн українських школярів — Зеленська

Статую Трампа та Епштейна у вигляді сцени з "Титаніка" встановили у Вашингтоні – ЗМІ

Тепла весняна погода без опадів триматиметься в Україні й надалі, але на вихідних буде дещо прохолодніше

Депутатці Львівської райради повідомлено про підозру в недостовірному декларуванні на понад 3 млн грн

Підземний перехід на площі Українських Героїв планують оздобити елементами вшанування воїнів

Рада ратифікувала угоду про доступ України до Резерву кібербезпеки ЄС

Глава МВС: У мобільному застосунку 112 Ukraine тепер є відеовиклик та автоматична передача локації

Кияни задекларували майже 2 тис. одиниць вогнепальної зброї та близько 840 тис. боєприпасів до неї

В Польщі на дорозі до ПП "Краківець" на тиждень почали ремонт – ДПСУ

Якщо тиск на Росію буде сильним і чітким, війна закінчиться якомога швидше – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА