Інтерфакс-Україна
12:17 03.04.2025

Радник глави МВС Фінашин: У наших психологів зараз найактуальніший досвід

2 хв читати
Радник глави МВС Фінашин: У наших психологів зараз найактуальніший досвід

Психологи системи МВС України працюють з пораненими бійцями в лікарні, під час реабілітації та по поверненню на службу, використовують іноземні практики, але вже самі мають найактуальніший досвід, повідомив радник міністра внутрішніх справ України з питань ветеранів, ветеран Нацгвардії, Герой України Дмитро Фінашин.

У першій частині ексклюзивного відеоінтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" Фінашин розказав, що психологи починають працювати з бійцем одразу після того, як той потрапляє в лікарський заклад після поранення.

"Протягом лікування та реабілітації з ним працюють психологи. Потім, якщо боєць повертається на своє місце служби, на місцях у кожній структурі є свої штатні психологи", - пояснив Фінашин.

Також, як зазначив радник міністра, якщо є запит, то психологи працюють і з членами сімей всіх бійців, не тільки тих, хто отримав поранення.

"Наші психологи постійно навчаються, переймають досвід інших країн. Але справедливо було б зауважити, що найактуальніший досвід у нас зараз… У нас потужні психологи, які вже мають можливість навчати інших українських фахівців", - наголосив Фінашин.

Він уточнив, що психологи МВС співпрацюють з колегами із США, зокрема по програмі боротьбі з алкогольною та наркотичною залежністю. "З Японією наші психологи співпрацюють по запобіганню вигоранню і запобіганню суїцидам", - додав він.

Крім того, за словами радника міністра, використовуються ізраїльські програми психології військових.

"Завжди потрібно більше. Охопити всіх неможливо… По суті, допомога і праця з психологом потрібна всім. А особливо – тим, хто воює. Апріорі таким людям необхідна допомога, необхідно проговорити, виговоритися", - підсумував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Питання керівника "Оператора ГТС України" вирішуватиме оновлена наглядова рада – Мінекономіки

Молдова денонсувала угоду з РФ про культурні центри

Трамп отримав "Премію миру" та медаль FIFA

Представники Херсонської ОВА та МВС обговорили ліквідацію наслідків російських ударів по Херсонській ТЕЦ

Малюк доповів Зеленському про результати СБУ в протидії російським окупантам

В Україну за посередництвом Меланії Трамп вдалося повернути 7 дітей з ТОТ – омбудсмен

На НВМК висадили частину майбутньої Алеї дубів на честь полеглих воїнів - Мінветеранів

Матеріали про порушення прав військових в окремих підрозділах мають отримати подальшу правову оцінку – командування Сухопутних військ

Кабмін схвалив проєкт указу президента щодо розширення можливості проходження служби у війську для іноземців

Шмигаль: Уряд пропонує нові контракти для Українського війська з фіксованими термінами служби

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА