ЄС надасть Україні ще EUR2,1 млрд доходів від заморожених активів Росії
ЄС надасть 2,1 млрд євро доходу від заморожених активів РФ, які будуть використані для підтримки України, заявила високий представник ЄС із закордонних справ Кая Каллас.
"Паралельно Україна незабаром отримає решту коштів від першого траншу непередбачених доходів, а це 1,4 мільярда євро від російських заморожених активів. Ми прагнемо, щоб другий транш, 2,1 мільярда євро, надійшов поступово, починаючи з кінця цього місяця", - сказала вона на пресконференції після засідання Ради асоціації Україна-ЄС у середу.
Більша частина цієї суми, як наголосила Каллас, - 1 мільярд євро - піде на підтримку української власної оборонної промисловості.
Вона підкреслила, що у довгостроковій перспективі ЄС та Україна працюють над інтеграцією української та європейської оборонних галузей, і "компаніям в Європейському Союзі є чому повчитися в України в цьому плані".
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Київ переходить в активну фазу роботи над винятком ЄС для України по CBAM - торгпред
19:38, 20.05.2025
Сибіга в ЄС назвав можливі санкції для РФ та запросив угорців до діалогу про нацменшини, щоб розблокувати відкриття переговорних кластерів
17:25, 20.05.2025
Зеленський та фон дер Ляєн обговорили підготовку до 18-го пакету санкції проти РФ
16:45, 20.05.2025
ЄС застосував санкції до РФ за порушення прав людини та гібридні загрози. У списку – Медведчук, Волошин
16:41, 20.05.2025
Сибіга в Брюсселі буде закликати до дипломатичної мобілізації, щоб примусити РФ до миру
16:31, 20.05.2025
ОСТАННЄ
Лідер ультраправої партії в Румунії вирішив оскаржити результати виборів президента
20:26, 20.05.2025
Посол США Девіс та віцепрем’єрка Стефанішина обговорили створення можливостей для американського бізнесу
20:03, 20.05.2025
Зеленський: Щодо санкцій продовжуємо працювати на різних рівнях зі США, переконуємо, що саме це потрібно
19:34, 20.05.2025
Білгород-Дністровський порт до кінця 2025 р. налагодить транзит вантажів з Азії в Європу через румунський Галац
19:25, 20.05.2025
НАТО створить на півночі Норвегії центр управління повітряними операціями альянсу