Інтерфакс-Україна
07:05 11.04.2025

11 квітня: Яке сьогодні свято, все про цей день

4 хв читати
11 квітня: Яке сьогодні свято, все про цей день

ДЕНЬ 1143 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1143 RUSSIAN AGRESSION

11 квітня відзначають Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів, Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона, День підводного човна.

У США – Фестиваль вівсянки.

Православна церква вшановує святого священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського.

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

Відзначається щорічно за ініціативою ООН. Цього дня, 80 років тому, в 1945 році, в'язні Бухенвальду підняли повстання проти нацистів.

Загалом на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів людей.

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Хвороба Паркінсона, викликається смертю нервових клітин і є одним з найбільш поширених нейродегенеративних захворювань у світі, котра суттєво знижує якість життя. Вона не є смертельною. Близько 10 мільйонів людей на нашій планеті страждають від хвороби Паркінсона. Хворобу виявляють у людей старше 50 років. Жінки страждають частіше.

Втрата нервових клітин у мозку призводить до чотирьох ключових моторних симптомів: тремор рук і ніг в стані спокою, ригідність і скутість верхньої частини тулуба, сповільненість рухів і порушення координації, а також контролю рухів. Основні ознаки хвороби полягають в тремтінні рук, уповільненості рухів, скутості, болях, порушеннях рухової динаміки і психіки. Крім 4 ключових моторних симптомів хвороба Паркінсона також супроводжується і немоторними ознаками начебто болів, проблем зі сном, запорів, проблем із сечовипусканням, запаморочень, порушень мови, депресій, тривожних станів і втоми.

День підводного човна

Щорічно 11 квітня світ відзначає День підводного човна. Дату святкування обрали на честь дати першого занурення американського човна під воду у 1900 році.

Фестиваль вівсянки

Щорічно другої п’ятниці квітня американське місто Сент-Джордж відзначає власне триденне свято під назвою Всесвітній фестиваль вівсянки. Подію започаткував працівник місцевого супермаркету Білл Хантер, який помітив активний продаж вівсянки в Сент-Джорджії та вирішив розповісти про це світові, а також нагадати американцям про важливість здорового харчування.

Цього дня народилися:

270 років від дня народження Джеймса Паркінсона (1755-1824), англійського лікаря-психіатра, геолога, палеонтолога, який описав хворобу центральної нервової системи - дрижальний параліч (паркінсонізм);

200 років від дня народження Фердинанда Лассаля (1825-1864), німецького філософа, публіциста, політичного діяча;

90 років від дня народження Петра Карловича Думича (1935-2009), українського художника декоративного мистецтва;

80 років від дня народження Івана Вікторовича Пономаренка (1945-2019), українського співака, педагога.

Ще цього дня:

1909 - На викупленій у бедуїнів землі біля Яффи єврейськими переселенцями другої алії засноване місто Тель-Авів;

1921 - Утворено емірат Трансйорданію у складі Британського мандату в Палестині;

1945 - Радянською владою заарештовано митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого, єпископів Никиту Будку, Миколая Чарнецького, Григорія Хомишина та Івана Латишевського, а також низку католицьких владик. Тривалий час після арешту доля митрополита була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили що митрополит звинувачений у "ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами" за що був засуджений на 8 років ув'язнення. Під тиском репресій греко-католицького духовенства було здійснено "самоліквідацію" УГКЦ;

1945 - Різня в Березці, винищення українського населення села Березка, здійснене польськими підрозділами Армії Крайової, Батальйонів хлопських та селянами-поляками з навколишніх сіл;

1945 - Третя армія США визволила нацистський концтабір Бухенвальд, контроль над яким вже захопили повсталі на той час в'язні;

1992 — Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію;

2008 - Уперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців;

2014 - Проросійськими бойовиками захоплено місто Слов'янськ Донецької області.

Церковне свято:

Сьогодні вшановують пам’ять священномученика Антипа. Він був єпископом Пергамської церкви та учнем святого Івана Богослова. Антип жив за часів правління імператора Нерона, який був язичником і проводив жорстокі гоніння за християнами. Святитель Антип постійно таємно проводив проповіді і богослужіння. За це він часто чув дорікання з боку язичницьких жерців. Коли ті сильно розлютилися, то схопили чоловіка і привели до храму Артеміди, щоб там кинути в піч. Але він спокійно заснув і так помер. Вогонь не зайняв тіло святителя і вночі його поховали християни.

Іменини: Іван, Микола, Петро, Юхим, Яків.

 

ОСТАННЄ

Внесення частини застави за Чернишова було особистим рішенням співробітниці DIM - пресслужба компанії

Літак Зеленського здійснив посадку в Данії

Прокуратура зобов’язала підприємця знести самовільно зведені будиночки на Деснянських луках біля Троєщини

Дві волонтерки УЧХ отримали найвищі міжнародні нагороди для медиків

Директор фірми, яка внесла частину застави за Чернишова, заявив журналістам, що вперше про це чує

США переглянули поставки зброї не лише для України, стверджують у Білому домі - ЗМІ

До ЄРДР внесено кримінальну справу щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині

Україна добилася збільшення потужності перетину для експорту е/е з 650 МВт до 900 МВт

Російські склади боєприпасів знищені на Донеччині біля Харцизька - СБУ

Понад 5 тисяч осіб отримали знання з першої психологічної допомоги в межах проєкту УЧХ та EU4Health

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА