Інтерфакс-Україна
10:43 11.04.2025

УІНП оприлюднив фінальну редакцію 10 принципів меморіалізації війни

1 хв читати
УІНП оприлюднив фінальну редакцію 10 принципів меморіалізації війни

Український інститут національної пам'яті (УІНП) оприлюднив фінальну редакцію 10 принципів меморіалізації російсько-української війни.

"Документ рекомендує, що варто враховувати під час розробки і втілення меморіальних проєктів. Він  буде корисним громадам, іншим дієвцям у сфері памʼяті та загалом усім, хто бере чи братиме участь у збереженні памʼяті про досвіди війни, вшануванні захисників і захисниць, загиблих воїнів і воїнок та цивільних жертв", - йдеться у повідомленні УІПП.

Відзначається, що запропоновані 10 принципів не є ні вичерпними, ні єдиноправильними, вони перегукуються між собою й акцентують на ключових аспектах меморіалізації та водночас не претендують на статус безальтернативних, завершених чи всезагальних.

"Їх мета полягає в тому, щоб максимально коректно і зважено стати надійною відправною точкою для діалогу та співтворення, сприяти увічненню пам’яті про війну та її учасників, про роль суспільства в ній і боротьбу за життя та свободу", - додали в Інституті.

Зокрема, до 10 принципів включені наступні: принцип широкої залученості; принцип публічності та ясності; принцип правдивості; принцип інклюзивності; принцип рівності; принцип фаховості й доброчесності; принцип актуальності та своєчасності; принцип гуманності; принцип етичності й екологічності; принцип ідеологічної нейтральності.

З повною інформацією про принципи меморіалізації війни можна ознайомитися за посиланням.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Прізвище нардепа Мамки фігурує на плівках про корупцію у "Енергоатомі" - Абакумов

Керівник ДП "НДІБВ" Савченко просить взяти Чернишова на поруки

Сили оборони проводять штурмові дії біля Яблукового, йдуть запеклі бої біля Варварівки на Гуляйпільському напрямку - речник

Буданов про справу "Мідас": антикорупційні органи відмінно спрацювали, викривши незаконну схему

ПА ОБСЄ приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Україна та Литва узгодили перелік спільних науково-дослідних проєктів на 2026–2027рр

Поранений через атаку ворожого дрона помер у лікарні – Херсонська ОВА

Зеленський та Макрон взяли участь у форумі з питань спільного виробництва дронів

Україна отримає від Франції 8 систем ППО SAMP-T та 100 літаків Rafale – Зеленський

"Укренерго" обмежуватиме електропостачання всю добу в більшості регіонів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА