Інтерфакс-Україна
14:53 12.04.2025

Глава МЗС України закликав до реформи міжнародного гуманітарного права

2 хв читати
Глава МЗС України закликав до реформи міжнародного гуманітарного права
Фото: https://mfa.gov.ua/

Глава МЗС України Андрій Сибіга під час Анталійського дипломатичного форуму (Туреччина) наголосив на важливості реформування міжнародного гуманітарного права, оскільки нині міжнародна система не функціонує належним чином, повідомила пресслужба МЗС.

"Важливо, щоб міжнародне право було саме правом, а не просто деклараціями чи словами. Після 24 лютого 2022 року міжнародна система продемонструвала свою неефективність. Ми є доказом цього. Ця система є несправедливою. Нам потрібні додаткові інструменти примусу", — заявив міністр на панельній дискусії "Європейська безпека на вирішальному етапі" в рамках Анталійського дипломатичного форуму

Сибіга підкреслив, що система ООН та Женевські конвенції потребують оновлення з огляду на неспроможність сучасного гуманітарного права та міжнародної системи ефективно протидіяти звірствам, скоєним в Україні, Сирії та інших країнах і частинах світу.

"Україна, яка має власний гіркий досвід неефективності сучасних міжнародних інструментів, готова зробити свій внесок у реформування міжнародного гуманітарного права та механізмів примусу", — наголосив міністр.

Глава української дипломатії також заявив, що Україна прагне завершення війни вже цього року, проте "важливо не маніпулювати терміном "мир".

"Мир має бути справедливим, всеосяжним і стійким. Такий мир означає гідність. Від того, як завершиться ця війна, залежить майбутня архітектура безпеки в Європі. Від цього залежить безпека кожної родини на європейському континенті", — зазначив міністр.

У відповідь на запитання щодо можливих шляхів досягнення стійкого і справедливого миру Сибіга наголосив, що єдиний можливий шлях — це активне залучення та лідерство Сполучених Штатів, підвищення ціни подальшої агресії для Росії та посилення України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 140 ворожих атак - Генштаб

Європа готує новий пакет санкцій проти РФ та підтверджує довгострокову підтримку України — Єврокомісія

Літак Зеленського здійснив посадку в Нідерландах

Гарантії безпеки США для України передбачатимуть військову відповідь на новий напад РФ – Туск

Зеленський: вільна економічна зона – це не значить, що під керівництвом РФ: ні де-юре, ні де-факто визнавати Донбас російським не будемо

Зеленський сподівається на посилення санкцій США та більшу допомогу зброєю у разі зриву Росією переговорів

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИБУВ ДО НІДЕРЛАНДІВ

Проведення виборів потребує припинення вогню – Зеленський

Зеленський сподівається на зустріч з Трампом після доопрацювання документів ближче до кінцевого варіанту

Україна та США підтримують ідею перемир’я на Різдво – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА