Інтерфакс-Україна
10:23 14.04.2025

Україна готова купити 10 систем Patriot за $15 млрд - Зеленський

1 хв читати
Україна готова купити 10 систем Patriot за $15 млрд - Зеленський

(уточнення в заголовку та першому абзаці)

Україна готова купити десять систем ППО "Patriot" за $15 млрд, 10 систем потрібно щонайменше, щоб захистити деякі міста, повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Одну систему, яка коштує 1,5 мільярда доларів, ми готові купити, а нам потрібно щонайменше 10 систем, щоб закрити деякі міста, тільки цивільні... Ми готові заплатити ці 15 мільярдів доларів, ми знайдемо ці гроші і все заплатимо", - сказав Зеленський в інтерв'ю для CBS News.

За словами президента, другим варіантом захистом України є ліцензії на виробництво систем "Patriot" і ракет до них, про що Зеленський просив не лише адміністрацію Трампа, а і Байдена.

"Ми хотіли за це заплатити, отримати ліцензії, а потім зрозуміти, як, в які терміни ми можемо побудувати повноцінну систему закриття нашого неба", - пояснив Зеленський.

Він додав, що є країни, де стоять системи "Patriot", але там не ведуться військові дії. Ці системи можна було б передати Україні.

"Ми навіть були готові отримати їх (системи ППО - ІФ-У) в оренду. Розуміючи, що якщо буде якийсь виклик в тій чи іншій країні, якщо їх треба буде дуже швидко повернути, ми прийдемо", - зауважив президент.

ОСТАННЄ

Макрон анонсував зустріч Коаліції охочих найближчим часом

Мелоні пояснила ідею гарантій безпеки для України

Зеленський: Треба досягти реального миру, який буде тривалим, а не стане ще однією паузою між російськими вторгненнями

Американська сторона запропонувала Україні гарантії безпеки у форматі 5 статті - джерело

Україна повинна мати гарантії безпеки і сама прийматиме рішення щодо своєї території – заява європейських лідерів

Путін занадто багато разів брехав у минулому, стратегія миру через силу залишається нашим пріоритетом – Сибіга

Зеленський планує в понеділок у Вашингтоні обговорити з Трампом усі деталі по завершенню війни

В Україні очікуються грози, з понеділка у західних і північних областях буде прохолодніше

Спочатку має бути припинення вогню, а потім перемовини, – Лещенко

Європейські лідери підготували спільну заяву за результатами перемовин на Алясці – Туск

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА