Інтерфакс-Україна
18:41 18.04.2025

Зеленський про системи ППО зі США: Це по-християнськи – допомогти, особливо коли є можливість

2 хв читати
Зеленський про системи ППО зі США: Це по-християнськи – допомогти, особливо коли є можливість
Фото: ДСНС Харківщини

Український народ заслуговує на захист від російських ракетних ударів, як і будь-який інший, заявив президент України Володимир Зеленський, обґрунтовуючи запит на американські системи протиповітряної оборони "Петріот" на тлі ракетної атаки РФ по Харкову.

"Коли ми звертаємось до партнерів, передусім до Сполучених Штатів, по системи "Петріот" і ракети до них, які можуть захистити від цього російського зла – від крилатих ракет, від балістики, – ми звертаємось по захист, на який заслуговує кожен народ. І не має бути такого, що якийсь народ заслуговує на допомогу більше, а якийсь – менше. І це по-християнськи – допомогти. Особливо коли є така можливість – допомогти", - написав Зеленський в Телеграм у п'ятницю.

Коментуючи російські ракетні удари, він відзначив, що "не має бути такого, що якийсь терорист чомусь може уникати наслідків, хоча так само знищує життя, як і інший". "Росія заслуговує щонайменше на жорсткі санкції, які є відплатою за все те, що вона робить", - підкреслив голова держави.

Зеленський нагадав, що у Харкові ще тривають роботи після удару російських ракет. "Попередньо це були крилаті ракети – "Іскандери". Одна з ракет розірвалась у повітрі просто над спальним районом, інша влучила по території підприємства поруч із житловою забудовою… Треба бути відвертою сволотою та зневажати життя, щоб завдавати таких ракетних ударів по звичайному місту – у Страсну пʼятницю, напередодні Великодня", - сказав він.

Президент нагадав, що Україна розширила санкції ще на майже сотню фізичних та юридичних осіб з РФ та КНР, більшість із яких залучена до виробництва в тому числі таких ракет. "Ми будемо працювати з партнерами й надалі, щоб наші санкції були синхронізовані. Кожен, хто працює на вбивства та затягування війни, має за це відповідати. І я дякую всім у світі, хто підтримує таку позицію", - відзначив Зеленський.

Як повідомлялось, у п'ятницю вранці ЗС РФ випустили на Харків з комплексу "Іскандер" три крилатих ракети з осколково-фугасною бойовою частиною, яки є аналогами американської ракети "Томагавк" (Tomahawk). Внаслідок ворожої ракетної атаки одна людина загинула, 103, у тому числі вісім дітей, постраждали. Четверо з постраждалих у тяжкому стані. Пошкоджено житлові будівлі, зруйновано два цехи цивільного підприємства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дніпро і район масовано атакували російські БпЛА та спричинили пожежі – ОВА

Три блоки ХАЕС та РАЕС десять днів працюють на зниженій потужності після військових дій – МАГАТЕ

"Європейська солідарність" вимагає від Стефанчука заяви про розвал монобільшості - Геращенко

ВАКС продовжить обрання Чернишову запобіжного заходу 18 листопада

Захист просить ВАКС відмовити в задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу Чернишову

Рада має ухвалити держбюджет на наступний рік 2 грудня - Підласа

Диверсії на залізниці в Польщі розслідують як терористичні акти на користь іноземної розвідки – прокуратура

АМКУ оштрафував двох виробників дієтичних добавок загалом на 11,1 млн грн

Прізвище нардепа Мамки фігурує на плівках про корупцію у "Енергоатомі" - Абакумов

Керівник ДП "НДІБВ" Савченко просить взяти Чернишова на поруки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА