Інтерфакс-Україна
00:09 19.04.2025

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

1 хв читати

Намагання Росії добитися скасування авіаційних санкцій з боку США стикаються з серйозним спротивом Європейського Союзу через побоювання щодо безпеки польотів та технічного стану російського авіапарку, повідомляє Politico у п’ятницю.

РФ лобіює відновлення авіасполучення зі США в рамках можливої домовленості про припинення вогню з Україною. Зокрема, Кремль прагне, аби США дозволили польоти російських авіакомпаній, а також зняли обмеження на постачання літаків і запчастин Boeing.

Втім, у Брюсселі виступають проти цього. "Санкції ЄС проти Росії залишаються непохитними, що включає заборону на польоти російських авіакомпаній над повітряним простором ЄС", — анонімно заявив один з представників Єврокомісії виданню.

У ЄС також вказують на ризики безпеки, адже російські авіакомпанії, ймовірно, використовують несертифіковані та контрафактні деталі. Це ставить під сумнів льотну придатність літаків і унеможливлює їхню експлуатацію в європейському небі, зазначають експерти.

Окрім технічних і сертифікаційних проблем, деякі літаки в російському авіапарку юридично залишаються власністю західних лізингодавців. У разі посадки таких суден у ЄС, їх можуть конфіскувати.

Незважаючи на ці обставини, Росія вимагає відновлення авіасполучення зі США в межах можливого припинення бойових дій. Однак у ЄС наголошують, що безпека польотів і дотримання санкційного режиму залишаються пріоритетом.

Джерело: https://www.politico.eu/article/russias-effort-us-drop-aviation-sanctions-runs-eu-resistance/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц: ми не повинні приймати нову епоху політики великих держав, але самим формувати майбутнє

Перший центр психосоціальної підтримки запрацював у Бердичеві - обладміністрація

Жителі Дружківки та Краматорську загинули внаслідок російський обстрілів за добу – обладміністрація

Зеленський підписав укази про державні нагороди: серед нагороджених прем'єр Фінляндії та голови МЗС Литви і Австрії

Віцепрем'єр Качка: результат від вступу в ЄС ми побачимо за 10 років

Розгляд апеляцій на запобіжний захід Тимошенко призначено на 26 січня – АП ВАКС

Українські виробники цементу потребують рівних умов з європейськими колегами в рамках запровадження СВАМ

Зеленський прибув до Швейцарії, орієнтовно о 13:00 планується зустріч із Трампом – прессекретар

Кабмін звільнив 5 заступників міністра оборони

Верховний суд залишив без руху касаційну скаргу за позовом до НВМК про скасування дозволу на виконання будівельних робіт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА